Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 2003-ban megbüntetett a BKV...

2003-ban megbüntetett a BKV ellenőr.2008. dec-ben felszólitott a behajtó ügyvéd, hogy rendezzem a 20. 000 Ft-os csekket. Ennyi év után jogosan követelik? Ha nem fizetek, mire számithatok?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Az elévülési idő egy év, metrón és HÉV-en szerzett büntetésnél 5 év. Ha ez letelt nem lehet behajtani. A felszólításra ha nem tértivevényes levélben kézbesítették ( nem írtad alá ,h átvetted) ne reagálj mert nem hivatalos értesítés így nem bizonyítható, h értesítettek. Ugyanis ha az elévülési időn belül értesítenek akkor újraindul az 5 éves elévülési idő. Ha tértivevényes jön akkor se fizess azonnal kérd ki aj egyzőkönyvet a büntetésről és kérd el az ügyvéd megbízólevelét, amivel igazolja, h a BKV megbízta arra, h eljárjon a képviseletében. Ha a jegyzőkönyvben nem stimmel bármi akkor megint ne fizess ( pl. nincs aláírva, nem a te adataid vannak rajta vagy nem pontosak).
2009. jan. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tippem, kiktől kaptad a felszólítást. Ha nem írtál alá semmit, nem bizonyítható, keress egy ismerőst, aki jól ért a joghoz.
2009. jan. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy bizonyos K.S küldte akkor az annyit is ér. Tele van a net a nevével, a követeléseinek a 90%-a légből kapott a többit sem kell komolyan venni. Ha reális esélyt látna rá ,h behajtsa akkor nem sima levelet küldözgetne hanem bíróságra menne és fizetési meghagyást kérne. Ezek a levelek csak ijesztgetésre jók, kiküld mondjuk 10 ezret és ha csak minden 100. ember beijed és fizet már megérte neki és mivel sokan tényleg megijednek és nem gondolkodnak be is fizetik. Eleve attól ,h bíróság meg per meg végrehajtás összecsinálja magát és úgy van vele, h inkább fizetek nehogy baj legyen. Te ne ess ebbe a hibába, hiszen ezzel nem oldódik meg semmi, ráadásul az adatbázisukba is megmaradnak az adataid sőt odaírják mellé, h egyszer már fizetett és mint ilyen úgyis fogsz még kapni.
2009. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

De ó, hogy feltetted ezt a kérdést! Én is kaptam ilyet, csak majdnem 400.000 Ft-ról.. nem..nem írtam el!

Amit az első válaszoló írt, azt honnan tudja? Ha így van, akkor nekem rengeteg büntim elévült már!

2009. jan. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

No igen :-)


Egy apróság:

[link]

Van alul egy felsorolás, kik foglalkoznak behajtással, ügyvédek.

A felsorolásból az első és a második fickó egy irodához tartozik, együtt dolgoznak, de a legtöbb ügy el se jut hozzájuk, mert mindent a telefonosok és az adminisztrátorok intéznek. (már nincs közöm hozzájuk hála a jó égnek) Az aláírásuk is benne van automatikusan a számítógépben, a pecsétet se saját kézzel nyomják a papírra. A dolgozókkal szemben se tart be minden előírást a cég.


Szóval ha hozzájuk kerültél, akkor ezt így vedd.


A többit nem ismerem a felsorolásból.

2009. jan. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A 21:43-asnak:

Én írtam az elévülős dolgot. A BKV Figyelő oldalon többször előjön a téma és ugye egyesek a polgári peres követelést húzzák elő ahol 5 év az elévülési idő. Viszont van egy személyszállításra vonatkozó ami szerint 1 év ( parkolási társaságokra is ez vonatkozik). Egy másik szerint pedig a vasúti személyszállításra 5 év az elévülés. Annyi biztos, h buszra, és villamosra 1 év, a BKV szerint viszont a metrón fogaskerekűn és HÉV-en 5, viszont az ombudsmani vizsgálat kimondta, h nem lehet így megkülönböztetni hiszen egy cégről van szó, tehát 1 év mindenhol. A BKV viszont még az 5 évnél régebbi büntiknél is nyomja a felszólítást. Ez amúgy nem törvénytelen ( de az ombudsman ezt is kifogásolta), hiszen felszólítani bárkit bármire fel lehet akkor is ha alaptalan a követelésed, de ha bíróságon próbálná meg behajtani akkor nem sikerülne, mert elévült tartozást nem lehet.


A másik pedig az, h egy sima levél, amiben az ügyvéd közli ,h a BKV felé tartozásod van és fizessél neki X összeget, az nem hivatalos értesítés. Mi is a probléma vele:

1. Egy sima postán feladott levél nem értesítés, hiszen mondhatod, h meg se kaptad nem lehet ellenőrizni. Erre való a tértivevény, a postás csak neked adhatja oda ( elvileg) és neked alá kell írnod, h átvetted. Ezzel igazolható.

2. Az ügyvédnek mellékelnie kell a meghatalmazó levelet, amelyben a BKV elismeri és aláírássával igazolja, h tényleg eljárhat az érdekében. Megbízólevélnek hívják és az ügyvédnek ezt amúgy minden tárgyalásra vinnie kell a bíróságra ezzel igazolja, h igen a védence megbízta, h képviselje őt.

3. Az ügyvéd és a BKV is azt mondogatja, h bizonyítsd be, h nem te voltál és akkor békén hagynak. A valóság ezzel szemben az, h fordítva működik a dolog, nekik bizonyítani azt, h jogos a követelésük. Létezik olyasmi, h ártatlanság vélelme, vagyis ameddig be nem bizonyítják ,h bűnös vagy addig ártatlannak kell tekinteni.


A BKV honlapján van fent lyen kitétel ,h az aláírás hiánya nem mentesít a pótdíjazás alól. Ez nem igaz, aláírás hiányában ugyan hogy bizonyítják, h tényleg ő volt aki lógott, pláne ha bemondásra írták fel az adatokat? Egy aá nem írt papírt nem fogadhat el a bíróság bizonyítékként, ha mégis megteszi akkor hajrá lehet írni papírt arról, h a BKV tartozik neked pár millával, amit vállal, h mondjuk hó végén kifizet neked. Az aláíráshoz meg odaírod, h nem írta alá, és lehet a bírósághoz menni ,h hajtsák be rajtuk.


A helyes eljárás ilyen ügyvédi fenyegetések ( de más fenyegetéseknél is)

Sima levélként jött? Kukába dobni és elfelejteni, nem kaptad meg

Tértivevényesként jött? Aláírod, majd erre már válaszolsz és megkéred az ügyvéd urat, h küldje át a jegyzőkönyveket, amik a büntetést igazolják és a megbízólevelét, h jogosult a BKV képviselőjeként eljárni.

Ha nem küldi ezeket el akkor nincs miről beszélni.

Ha a jegyzőkönyvön bármi nem stimmel akkor szintén megírni és közölni ,h nem fizetsz.


Ha a bíróságtól jön fizetési meghagyás ( aminek az esélye ezeknél az eseteknél majdnem nulla) akkor 15 napon belül írásban ellentmondani ( fontos, ha nem mondasz ellent és nem időben akkor jogerős lesz és behajtják). Ellentmondás esetén perré alakul át, ilyenkor vagy belenyugszik az ügyvéd és nem indítja meg a pert ( ilyenkor vmennyi illeték befizetése esetén elindul) és akkor rövidesen megszüntetik az eljárást, vagy per lesz és nekik kell bizonyítaniuk, h a követelés jogos.


Egyébként az ügyvéd levelében az előre elksézült válaszok is érdekesek. Vmi ilyesmi szokott lenni:

A tartozást elismerem kifizetem a mellékelt csekken

A tartozást részben vagy egészben már rendeztem, bizonylatokat mellékelem.

A tartozást elismerem, de nem tudom egy összegben fizetni, részletfizetést kérek.


Olyan miért nincs, h nem ismerem el? Ill. van, ez esetben levél megy a kukába.

2009. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek,aki a kérdésemre válaszolt!!!

A történetem ugy kerek,hogy 2008.okt-ben jött a levél a bizonyos K.S-től,hogy 2003.február12.-én és február.28.án a 9-es buszon,majd a 3-as metron büntettek meg.10.720.Ft./db.(10 évben 1 szer járok BKV-val erre csak eméleznék).Itt már látható,hogy az 5 év is letelt.Majd telefonon érdeklődtem,mit lehet tenni ez ügyben,erre azt kérték menjek el az adatszolgáltató irodába,ahol kérjem ki mióta van meg ez az igazolványom és lakcimkéártyám.Megtörtént.Sajnos valóban az én lakcim kártyámmal lett igazolva a személyem,bár nem értem ezt sem,mindig hordom az igazolványomat is..Ugy tudom most elküldik az adataimat,amit lekérdeztem a BKV-nak is.Ez alatt az 5 év alatt volt kb:4 lakcimem lehet,hogy ezért nem ért utol a felszólitás,ha kaptam egyáltalán,de nem irtam alá most semmit az biztos.A korábbi időkre nem emlékszem.Nézzek utánna,hogy régebben irtam alá valamit?Ha igen hol tudom ezt megtenni?Remélem sokunknak segitünk a kérdések felvetéseivel!!!

2009. jan. 27. 13:57
 8/9 anonim válasza:

Ha esetleg bizonyítani akarod,hogy nem kaptál levelet,kérd ki az állítólagos tértivevényes leveled ajánlási rakszámát-ha nem ajánlott levélről van szó,akkor nincs miről beszélni-aztán a kerületed postáján(11.kerület 112-es posta,stb) kikérni a levélsorszámot.ez alapján kiderül,kaptál-e levelet (elvileg pedig),hogy aláírtál-e valamit!

ezt onnan tudom,hogy pont ma kerültem hasonló hlyzetbe és sikerlt találnom egy segítőkész PostásHölgyet!

2009. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]


Részletes útmutató a témára.

2009. febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!