Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megérné egyáltalán kivinni a...

Megérné egyáltalán kivinni a 3-as metrót Káposztásmegyerig?

Figyelt kérdés

Nem lenne kihasználatlan a metró azon szakasza?

2001-ben 23 055 fő élt Káposztásmegyeren, ami szerintem nem olyan sok.


2013. júl. 15. 16:24
 1/7 tikana ***** válasza:
84%

Én káposztási vagyok, így közelről érint a téma. Mára Eszergom népességi szintjén van ez a városrész. Itt nincs túl sok munkalehetőség, így reggelente mindenki indul befelé a munkahelyére. A14-esvillamos próbálja ezt a szerepet felvállalni, de Én, aki e villamos második megállójánál lakom sokszor csak a második, harmadikvillamosra férek fel. Ilyen szempontból igen kell. A másik szempont a csúcsidőn kívüli használat, ugyanis mindenki dolgozik hétköznap, így a villamosok is elég üresek.

És az meg egy tény, hogy azért építettéka lakótelepet, mert kihozzák ide a metrót és akkor milyen király lesz...egyébként a helye is ki van alakítva.

Szóval ezek a tények. Valszeg a nagyfejesek számolnak és döntenek.

2013. júl. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tikana ***** válasza:
51%

Szia!


Tévedtem, megnéztem népességi adatokat, már nagyon túl vagyunk Esztergomon, tavaly átléptük a 90.000 főt.

[link]

2013. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az egész IV. kerület népessége 99 ezer fő, ebből Káposztásmegyer csak 20-25 ezer fő.
2013. júl. 15. 19:08
 4/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyértelműen nem érné meg, hiszen egy metróüzem valahol 20-30000 fős csúcsidei óránkénti kapacitás mellett üzemel túlzott ráfizetés nélkül, megtérülő módon. Tekintve, hogy viszonylag kevés Kápon a munkahely, csak a helyi lakossággal számolhatunk. Az agglomerációs utasok is csak kvázi erőszakkal, a vonatok visszanyesésével lennének átterelhetők a metróra, ami nem lehet cél. Én inkább a 70-es vasútvonal kapacitásának bővítésével oldanám meg a telep közlekedéai gondjait: új megállóhely kell, sűrű ráhordó buszokkal és persze megemelt vasúti férőhelykínálattal. Így a Nagykörút max.

30 perc alatt elérhető lenne, a metró sem tudna jobbat.

2013. júl. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én is valahogy úgy gondolom, ahogy Te írtad, ellenben Rákospalota-Újpestig azért meghosszabbítanám a 3-as metrót, Rózsa utcai megállóval.

2013. júl. 15. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
A kápmegyeri ág felszínen menne nagyrészt, ráadásul a helye is megvan, így nagyságrendileg olcsóbb lenne km-enként, mint a 4-es metró. A megtérülést márpedig a ráfordított összeg függvényében nézzük. Nem kell mindegyik metrót kivinni, elég lenne 10 percenként járatni a szerelvényeket, persze a 12-14-es villamost ezen a szakaszon vissza kell vágni.
2013. júl. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a BKK szerint megérné, és már ki is írták a megvalósítás első lépéseként a közbeszerzési pályázatot


[link]

2013. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!