Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Köteles visszaadni a jegyvizsg...

Köteles visszaadni a jegyvizsgáló, ha a vonaton veszek jegyet?

Figyelt kérdés

Felszállok a vonatra,mert ahol felszálltam ott nem volt jegykiadás és kérek egy jegyet ami 350 ft-ba kerül,de pont nincs apróm és egy ezrest adok ami nem annyira nagy pénz már manapság,viszont a kalauz meg azt mondja,hogy nem vagyok köteles visszaadni 650 ft-ot és ezért vagy leszáll a következőnél vagy személyi igazolvány,lakcímkárttya kellene és megbüntet.

Ez szabályos,vagy köteles visszaadni?



2013. júl. 16. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bizonyos szakaszokon fel kellene készülniük, mert jegykiadó hiányában ott veszik a jegyet. Szal tudni kellene visszaadni, és köteles is viszaadni, hiszen te szabályosan jártál el, a jegy meg 350 és nem ezer! Ha olyan helyre mész, ahol van átszállás vagy valahol többet vár a vonat, s van jegyeladó és neked időd leszállni venni, akkor ha másnem addig adja, ott megveszed a további útra. Persze ez csak egy opció, mert ha aszondod neki h átszállás nélkül mész s a jegyed 4360ft, 10 essel fizetsz is vissza kell adnia. Átszállással is, de ez nem biztos, mert lehet nem tudja mennyi a táv, bár kell legyen náluk érvényes közlekedési menetrend. De a normálisabbja, ha csak a ból b be mész kb 10km et , s valós h nem volt jegyvételi lehetőség azt mondja hagyjad.
2013. júl. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Köteles lenne visszaadni, de nem köteles aprópénzt tartani magánál! Jó mi? Üdvözöllek abszurdisztánban!


Más is lehet: akár az is megtörténhetett, hogy nem is olyan helyen szálltál fel, ahol nincs jegykiadás - és ezt a jegyvizsgáló is látta - ezért akart lehúzni egy kis apróra.


Vagy csak szimplán mocsok volt!

2013. júl. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nappal van jegykiadás ahol felszálltam,késő este nincs és pótdíj nélkül kell jegyet adni nekik.


Nem egy ötezrest nyomtam oda neki,hanem csak egy ezrest és este 10-ig dolgoztam aztán a vasútállomás közelében minden zárva volt és nem tudtam felválltani az ezrest sem,hogy legyen pont 350 ft-om.


Ez nagyon nem jól van így,megbüntetett 8000 ft-ra.

2013. júl. 16. 19:02
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor tisztázzuk. A te utazásod idején volt jegykiadás vagy nem? Ha volt jogos a büntetés.


Ha nem akkor nem, illetve nem köteles visszaadni. Ilyen esetben az utas pénzét elveszi, az elvételről bizonylatot állt ki, és a visszajáró összeget postán küldi ki a vasút az utasnak.


Ez annyira ritka eset, hogy több év alatt is csak egyetlen ilyen esetet láttam, pedig vasúton dolgozom. Általában ott a vonaton fel tudja váltatni valakivel.

2013. júl. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Így van, ha nem tud sehogyan sem visszaadni, akkor elismervény ellenében el kell vennie a kalauznak az utastól a pénzt és később az utas visszakapja a pénzt postán. Ez egyébként a Volán-járatokon is így működik.


A 8000 Ft-os büntetés teljesen jogtalan, mindenképp vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal!

2013. júl. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem többször megesett, hogy 10ft-os (!!) sem tudott visszaadni. De ezen nem problémázok csak, azért 10ft nincs nála...

Máskor meg 1000ft-ot adtam egy 250ft-os jegyért aztán a bunkó kalauz: "Azt hiszi nálam van az állami pénznyomda és verde??!!" Mondtam neki, hogy: "Ez van!!" Megfordult és elment. Legalább nem kellett jegyet vennem :D

Máskor sem tudott visszaadni, azt mondja, hogy majd jegyzőkönyvezi vagy mi a fene és visszakapom a pénzem valamikor... Mondom neki: "Az addig oké, csak nekem ennyi pénzem van mára" (tényleg annyi volt). Ugyancsak elment és nem kellett jegyet vennem.

2013. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"csak, azért 10ft nincs nála..."


Nincs. Nem kapnak váltópénzt. És hivatalosan a saját pénzét sem keverheti a céges bevétellel. Nah ehhez mit szólsz?

Tehát hivatalosan a nap legelső jegyváltója ha nem pontosan fizet akkor semmiből nem tud visszaadni...

2013. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Jegyvizsgáló vagyok.

Ha van jegy kiadás akkor az alap ár+2400 ft. Ha nincs akkor az alap ár.

2013. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Az előző vagyok. Ezzel arra céloztam, hogy az a 8000 egy BAROMSÁG. Amúgy a postai szinte sohasem jutel az utashoz.
2013. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó! Te nem vagy jegyvizsgáló. Maradjunk annyiban, hogy 2600 az a 2400...


Mellesleg ilyenkor 2 megoldás van.

1, Ír egy űrjegyet, hogy nem tud visszaadni, így jár neked X Ft visszajáró. Felírja az adataidat és pár napon belül postán megkapod a visszajárót.

2, Utasleadásit ír(mint ahogyan most is történt) és, ha valóban nem volt jegykiadás, akkor 3 munkanapon belül bármelyik pénztárban betudod fizetni a jegy árát, mindenféle büntetés nélkül. 3 munkanapon túl már valóban 8000Ft, de erre nyilván fel is hívta a figyelmed.

2013. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!