Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért jön ki a vasutas az...

Miért jön ki a vasutas az épületből megnézni a haladó szerelvényt?

Figyelt kérdés

Már többször megfigyeltem, hogy nem áll meg a sebesvonat kisállomásokon, de a vasutas kijön, megnézi, majd bemegy.

Éjszaka láttam, hogy lámpával is világít.

Gondolhatjátok, hogy nincs jobb dolgom... :D


2013. júl. 23. 07:38
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. júl. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Többek közt ez is igaz, amit linkelt a srác. De én inkább ilyen hagyományőrző tevékenységnek tartom, mert nálunk például tiszteleg is, vagy int a mozdonyvezetőnek a vasutas alkalmazott. A vasútnak hazánkban nagy múltja van, nagy népszerűségnek örvendett az 1900-as évek első felében (a mai színvonalat figyelembe NEM véve). Nem véletlen, hogy így megmaradt ez a vigyázzban állás. : )
2013. júl. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az intés természetes, kollégák köszönnek egymásnak... Mielőtt odakerültem a vasúthoz, azt hittem, hogy csak reflexből intenek, de nem, eltelik úgy fél év, és a bejáratott arcok 90%-át megismered. És olyan mint egy osztálytárs, ha más nem odabiccentesz neki nem?


Valójában a vonatfogadás azért történik, amit az első linkelt. Ebben semmi hagyomány nincsen, meg kell figyelni az elhaladó vonatot, mert súlyos baleseteket lehet megelőzni vele. Egy-egy nagyöreg róka már a vonat bejárásakor a zajokból tudja, hogy baj van, vagy mit kell megvizsgálni. Kocsivizsgálóknak is kötelessége a vonat mozgása során megfigyelni a látványt, a zajokat. Mert menet közben is vannak olyan hibák amik álló helyzetben nem feltétlenül derülnek ki, de zaj a szakképzett fülnek rögtön utal rá.

2013. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Azért hadd érezzem már magam jobban azáltal, hogy merek a lehetőségekből választani. : ) Én így gondolom amellett, hogy ellenőrzés a célja, és számomra tényleg kelt egyfajta nosztalgikus érzést.
2013. júl. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja jó, csak nyugodtan. A választás szabadsága szabad országban...
2013. júl. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Többek közt ez is igaz, amit linkelt a srác. De én inkább ilyen hagyományőrző tevékenységnek tartom..."


Tévedsz, -nem "hagyományőrző tevékenység", az F2-es Forgalmi utasítás 15.18.13.pontja is előírja a vonat fogadását!

2013. júl. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Jaj istenem, kérlek benneteket, KÖVEZZETEK MEG. :D
2013. júl. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rádférne!
2013. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, számomra mindegyik válasz hasznos volt.
2013. júl. 25. 05:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!