Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ilyen a jegyellenőrzés...

Miért ilyen a jegyellenőrzés a vonaton Magyarországon?

Figyelt kérdés

Itt Magyarországon ugye tudjuk,hogy,ha vonaton utazunk,utazás közben kék-fehér inges mókusok járkálnak és kérik a jegyeket ellenőrzésre,kezelésre.

Más országokban modern 21. századi ellenőrzés van,hogy,ha felszállunk a vonatra indulás előtt ott áll az ellenőr és mutatni kell a jegyet ,lekezeli és enged tovább,ha nincs jegy akkor visszaküldi az embert,úgyhogy ott nincs is bliccelő.

Miért nem ilyen a jegyellenörzési rendszer itthon is?

Ez Magyarország?!



2013. júl. 26. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen ez Magyarország.
2013. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem csak a vonat jegyellenőrzés ilyen tré MO-on.

10 oldalt írhatnék ide.

2013. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sőt mondok jobbat más országokban egyáltalán nincsen kalauz, mégis aki felszáll rögtön megy az automatához és megváltja a jegyét. Senki nem sunnyog, hogy hőpp hátha nem vesznek észre, mert az utasok 5 mp múlva rászólnának, hogy nem váltott jegyet.

Jah, ott van utazási kultúra, és nem hallottam olyat sem, hogy "minek vettem jegyet nem is jött a kalauz"...

2013. júl. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ráadásul,ha egy cigánygyerek bliccel,nem akar személyit adni,csak veszekedik vele,meg azt mondogatja,hogy szálljon le a gyerek,ha nem akkor addig nem indul a vonat és rendőrt hív,hogy majd az leszedi a gyereket.
2013. júl. 26. 19:59
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
És ezzel mi a baj? Nem hazai dolog ez.
2013. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Vonatok így is mindig késnek, most képzeld el, ahogy pl. Nyíregyházán az a sok ember, aki gyakorlatilag vasárnap este megtölti a vonatot, mindet ellenőriznék felszállás előtt...
2013. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én személy szerint örülök hogy van aki vigyáz a vonatra és a rajta utazókra...
2013. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tök korrekt kalauzok vannak vonaton, meg pl egy IC kb 5 percig áll egy állomáson, ráadásul tudtommal a kalauznál is vehetsz jegyet, bár lehet azt csak pótdíjjal.


Meg szerintem bliccelők így se nagyon vannak vonaton, akiket láttam azokat megbüntették. A cigány meg úgyis fel fog szállni, nem 1 darab kaller fogja visszatartani. Főleg nem egy ilyen országban ahol ha 1 embert épp megtámadnak, a többi csak félrenéz.

2013. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én eddig minden (nyugat-)európai országban ugyanezt a rendszert láttam, felszálltunk a vonatra és a kalauz vággijárta.

Sőt, képzeld, a helyi tömegközlekedésen is vannak ellenőrök, ugyanúgy dolgoznak, mint nálunk ..

2013. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Olyan országban még nem jártam, ahol a peronra csak automatás jegyérvényesítés után lehetne bemenni,te hol láttál ilyet ?

Most képzeld el, ha valaki nagy cuccokkal utazik és át se fér egy ilyen jellegű kapun, mint ami pl. a metrókban van..


Olaszországban mondjuk be kell dugni egy érvényesítőbe a jegyet, ami rányomtatja a dátumot, de a kalauz ugyanúgy körbejár és nem csak akkor büntet, ha nincs jegyed, hanem akkor is, ha vettél , csak nem érvényesítetted. (Ugyanis hónapokig jó, ha megveszed, és az utazás megkezdése előtt kell géppel érvényesíteni.)

2013. okt. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!