Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit csináljak? Eltűnt az...

Mit csináljak? Eltűnt az ideiglenes diákigazolványom.

Figyelt kérdés

Tegnap az ismerőseimmel töltöttem az estét, és belénk kötöttek a romák. Mivel egy játszótéren voltunk, a bort és a táskámat is letettem magam mellé a padra, nem volt ott egy lélek sem, aztán jöttek ők. Az egyik, aki aznap szabadult a sittről, kikezdett velem, a többieknek - ketten voltak még - elterelték a figyelmét, közben ellopták a táskámat, amit később úgy állítottak be, hogy megtalálták. Csak hiányzott belőle a pénzem, két ezer forint, ismerőstől lenyúltak még két ezret, ma meg észrevettem, hogy eltűnt az ideiglenes diákigazolványom, nem tudok sehova se menni, a bérletem még egy hétig jó lenne. Vagyis: négy ezer mínusz plusz a diákom. Rendőrségre nem mentünk. Plusz olvastam, hogy volt olyan, aki szintén elhagyta a diákját, megtalálta valaki, használta és Őt büntették meg.

Ezt nem akarom.

19/L

19/L


2013. júl. 27. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
*-19/L
2013. júl. 27. 15:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Menj a rendőrségre...
2013. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
be kell menni a rendőrségre megmondod hogy hogy nézett ki meg hogy tegnap szabadult a sittről és már meg is van a tag kár hogy nem volt még benne telefon vagy pénz mert akkor még komolyan is vennék azt a kárt ha nem 4 ezer forint lenne
2013. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok rendőrségre menni, én csak szeretném használatba venni a tömegközlekedést, ma sem tudtam könyvtárba menni, mert, mire gyalog odaérek is, addigra bezár :(
2013. júl. 27. 15:56
 5/10 A kérdező kommentje:
És nem tudom, mit csináljak, mert csak ősszel kapok diákot.
2013. júl. 27. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kell rendőrségre menni és feljelentést tenni. Ott tudják ugyanis érvénytelenné tenni a diákodat és tudomásul veszik, hogy elveszett. Máskülönben ha nem tudnak róla és megbüntetik a szemétládákat, akkor a te nevedre érkezik a csekk és tenni se tudsz ellene, mert hivatalosan az még mindig a te birtokodban van és hivatalosan te utaztál szabálytalanul.
2013. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor elindul egy büntetőeljárás, elkapják a tagot - mivel büntetett előéletű könnyű azonosítani - behívják a barátaimat és folyamatosan tárgyalásokra kell járni. Na ezt nem akarom. De egyébként úgy is használhatják, hogy ők pasik voltak, én meg lány és csak ideiglenes diák volt? Hogy kérhetek másikat?
2013. júl. 28. 19:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Figyi, ez nem ilyen egyszerű. Senkit nem érdekel majd hogy te azt mondod, hogy Kolompár Rómeó Marlonbrandó volt, mert megismerted. Ismeretlen tettes ellen indul nyomozás majd jól lezárják 30 nap után.

Én személyleírást adtam volna a kerékpárom tolvajáról, a rendőr fél vállról csak annyit kérdezett: bizonyíték? Mert ha nincs addig csak rágalmazás. Any.ád gondoltam.


Egy rendőrségi feljelentés csak a te seg.gedet védi.

2013. júl. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
így van..és nem kell "járkálni" bíróságra. nekem egyszer lopták el a telefonom, 1x kellett elmennem csak. igaz nem lett semmi haszna...de nem ez a lényeg. a te esetedben tényleg el sem kezdik...az a lényeg, hogy lesz egy papírod, jegyzőkönyved arról, hogy ismeretlen tettes eltulajdonította a diákod. és ha esetleg jön a büntetés, akkor te besétálsz a központba, és megmutatod, hogy ez és ez történt, ezért nem te utaztál, hanem más visszaélt az adataiddal. enélkül nem fogják neked elhinni. az meg, hogy te lány vagy, egy dolog. el is adhatják a diákodat. aluljáróba meg egyéb helyenek vajon hány ember lehet, aki direkt arra szakosodik, hogy más iratait lopkodja, utánna meg más embernek eladja, akine hamis okmányokra van szüksége. Ha nem jelented be, bármit elkövethetnek, te bajod lesz, ők megússzák.
2013. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól nem kell félni hogy elkapják és tárgyalásokra kell járni, csak azért kell bemenni rendőrségre mert akkor nem fognak téged gyanúsítani ha a diákoddal valamit elkövetnek.
2013. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!