Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Augusztus 1-én mennék vonattal...

Augusztus 1-én mennék vonattal Tatáról Nyíregyházára. Még sose mentem vonattal. Rákerestem egy menetrendre. Átszállás nélkül lehet menni Tatáról Nyíregyházára, vagy át kell szálni? És ha át kell szállni akkor pontosan hol és milyen módon?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a menetrendet találtam. A 7:29-est néztem ki. Tehát akkor hol és milyen módon kell átszállni? Ez hogyan történik ez az átszállás? Bocsánat a hülye kérdésekért de még sose utaztam, főleg nem ilyen sokat. A válaszokat előre is köszönöm.


2013. júl. 27. 16:50
 1/9 szántóvető ***** válasza:
át kell szállni.jó a linked,beütöd a kiindulópontot ill. a célállomást és begyün a menetrend,ott a kis narancssárga nyilas négyzetre kattintva találod a részleteket :)
2013. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ha Bp-i átszállásra töltöd ki, és rákatt, akkor fenti link szerint:

Tatán felszállsz a Komáromból jövő, és 7,29-kor továbbinduló vonatra. Ez 8,39-kor beér Bp. Déli pu-ra. Van egy órahosszád, hogy átbumlizz Pesten a Keletibe, mert 9,30-kor onnét indul Nyíregyházára valami 564-es JÁZMIN. Jelzésük szerint az egész vonalra előre megvásárolhatod a jegyet. Még ott jobb oldalon vannak jelzések, hogy a vonaton milyen szolgáltatások vannak, arra külön-külün rákatt, én azt már nem tettem meg.

2013. júl. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Szóval én azt a linket (akartam) neked ide tenni, már kinyitva, tisztán és világosan olvashatóan, amiről az 1-es válaszoló írt.

Nincs más, töltsd ki először a dátumot állísd be, majd az induló-érkező-bp-i átszállással. Ami táblázat lejön, és kiválasztol, a sor elején rákatt. a narancssárga nyílra, és rögtön látni fogod mindazt, amit az előtt leírtam. :))

2013. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval... Ugye 7:29 kor indulsz Tatáról... Ha valóban ezzel akarsz menni, akkor az időt is nézned kell majd. Mivel pályafelújítási munkálatok folynak, biztosan késni fog a vonat. Ezért, ha úgy látod, ha 8:50kor vagy az után nem értek Kelenföldre, akkor ott szállj le, mert ha elmész a Délibe és onnan átmész metróval lekésheted. Szóval a Kelenföldön leszállsz, és utánna átszállsz a 7E vagy 107E buszra, amivel elmész a Keletiig. Ha időben van a vonat, akkor célszerűbb a Déliig menned (ha bőröndöd van) és onnan az M2es metróval a Keleti pályaudvarig. A Keletiben pedig felszállsz a Jázmin Inter Cityre. Tataán már úgy kérd a jegyed, hogy nyíregyházáig, és Budapesttől a Jázmin InterCitivel mész! De amúgy szerintem jobban jársz ha negyedórával előbb, a 7:14-essel mész, és az rögtön a Keletibe megy, így nem kell BKV-t használnod, és nem fenyeget az a veszély, hogy lekésed a vonatod. De ha így mész akkor mond a Pénztárba hogy: Nyíregyházáig kérek egy teljesárút/diákot stb. Keletiben szállok át a Jázmin ICre. Keletiig pótjegyet is kérj!
2013. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Rendes vagy 4-es!

Köszi a kérdező nevében is!

2013. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget. És bocs a rossz link miatt, azt hittem jó lesz.

Tehát akkor azt mondod, hogy inkább a 7.14-est kellene választanom? Az úgy nézne ki akkor, hogy 7.14kor indulna Tatáról, 8.25-re érne a keletibe és 9.30kor indulna a keletiből Nyíregyházára?

2013. júl. 27. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy nézem, ahogy írod. Ugyanis ami Tatáról negyedórával korábban indul, az Győrből ér oda, és nem a Délibe, hanem a Keletibe fut be. Így nem kell bumliznod, hanem szép nyugotdtan eltöltheted az időt, megkeresheted a Citit.

Majd nézz utána, lehet, hogy a citire esetleg hely-jegyet is lehet, vagy érdemes venned? Ez most jutott eszembe, nem árt, ha tájékozódsz, mennyire szokott tele lenni, fogsz-e kapni rajta ülőhelyet, stb. stb.

2013. júl. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mehetsz a Nyugatiból is. Tata--> Déli innen M2 Deák Ferenc tér, onnan M3 Nyugati vagy kis séta a Moszkva(Széll Kálmán) térig és onnan 4-6-os villamos Nyugati.
2013. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok. Igen azt ajánlom hogy a Keletibe menjél. A Jázmin Inter City pót és helyjegy köteles vonat, nem kell aggódnod, hogy nem lesz helyed. Tatán már odaadják az utazáshoz szükséges összes jegyedet. És igen, elvileg 8:25 re érsz oda, de mint már említettem pályafelújítás lesz, így valószínűleg késni fogtok, de mivel van 55 perced átszállni, úgy gondolom a vonatot biztosan nem fogod lekésni. Keletiben ha leszállsz előresétálsz a nagytáblához, és megnézed honnan fog indulni a vonat. Előfordulhat, hogy csak olyan 9:00 körül lesz kiírva, és ennél hamarabb valószínűleg be se fog állni a vonat. Ha betolták a vonatot, megkeresed azt a kocsit amelyikbe jegyed szól, felszállsz rá és megkeresed az ülőhelyed. A vonaton be fogják mondani az állomásokat, így nem kell attól félned, hogy fennmaradsz a vonaton! Ha van még kérdés, írd nyugodtan :) Jó utat!
2013. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!