Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Pusztaszabolcs–Székesf...

A Pusztaszabolcs–Székesfehérvár-vasútvonalon miért van ekkora túlzsúfoltság? Miért nincs ülőhely a vonalon? Hogy-hogy ekkora a forgalom ezen a vonalon?

Figyelt kérdés

A Pusztaszabolcs–Székesfehérvár-vasútvonalon múltkor tavasszal utaztam, a reggel Pusztaszabolcsról 6 óra 9 perckor induló vonattal. Olyan nagy tömeg volt már Zichyújfalunál (vagyis Pusztaszabolcstól számítva az első megállóhelyen), hogy állóhely sem alig volt, s levegőt is alig-alig lehetett kapni. A vonalon ekkor egy Bzmot közlekedett 2 vagonnal. Finoman szólva nagyon kellemetlen volt ennyire túlzsúfolt helyen utazni.

Ez a vasútvonal mindig ilyen túlzsúfolt? A MÁV miért nem rak a Bzmothoz (esetleg inkább egy Szergejhez) még legalább 2 vagon, hogy elférjenek az utasok? Ennyire nem számít a MÁV-nak, hogy legyen férőhely a vonalon?


A MÁV "fejesei", "eszesei" folyton azon problémáznak, hogy nincs elég utas Magyarország vasútvonalain. Belegondolva ezt az élményt nem is csodálom, hogy alig vannak utasok. Ha nincs hova felrakni az utasokat, akkor hogyan akarnak több utast? (Ez körülbelül olyan, mint hogy ha valaki egy 1 literes üvegbe 2 liter vizet akar tölteni...)


Nos, a kérdésem: Mitől van ekkora forgalom és túlzsúfoltság a vonalon? Ezzel nem is lenne baj, de akkor miért nincs megfelelő mennyiségű férőhely? A MÁV miért nem tesz valamit ez ellen? Miért nem inkább egy Szergej megy legalább 5 vagonnal ezen a vonalon?



2013. júl. 29. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csúcsidőn kívül utaztam a vonalon, nem volt zsúfoltság, de azért akadt utas. Az általad említett vonat jó időbekli fekvésben közlekedik a hivatásforgalom szempontjából, ezért a nagy utasszám. Szerintem jól tennéd, ha a MÁV-Start felé (és nem az ez ügyben nem érintett MÁV felé) jeleznéd a problémát, ugyanis jogos reklamáció esetén megpróbálhatják bővíteni a vonat kapacitását.
2013. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8%

Nem igazán reprezentatív a kérdésed.

"múltkor tavasszal utaztam" írod ezt így július végén. Akkor egyszer utaztál, amikor egyébként nyilván mindenki munkába indult. Az sem derült ki egyébként, hogy ez mondjuk hétfő reggel volt-e és mentek vissza a kolisok Székesfehérvárra, stb. Egy rendes statisztikához a nap több időpontjában kéne legalább egy héten keresztül, az év több szakában mérni az utasforgalmat. Ha esetleg csak évi 5-10 alkalommal ilyen zsúfolt, nem éri meg növelni a kocsiszámot.

2013. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csúcsidőben 140-180 utas van egy-egy járaton, amik Bzmot + 2Bzx összeállításúak.
2013. okt. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lennének többen is csúcsidőben, ha lenne állóhely. Ülőhely meg sosincs ilyenkor...
2013. okt. 30. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!