Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Erre a vonatra mennyi lenne a...

Erre a vonatra mennyi lenne a jegyem konkrétan? Több árat is kiadott az elvira

Figyelt kérdés

Szeretnék kérni egy kis gyors segítséget. 1 hónapban kb 3-4x járok szolnokrol ceglédre, általában próbáltam a minimáláras járattal menni,mert pótjegyet én biztos nemfogok fizetni a semmiért, holnap mennék de ahogy látom eltűnt az a pár napközbeni 560ft-os vonatom. Viszont most olyat találtam kiirva h 11:22kor indul egy piros betűs IC 560 ft-ért, de ugyanez a vonat e1el fentebb már 890FT. Most akkor melyiket kell fizetnem?


[link]


2013. júl. 30. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
560 és a nem ic részbe szállsz fel. Vágányzár van, azért közlekedik így.
2013. júl. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem:) Köszzönöm
2013. júl. 30. 23:27
 3/4 anonim ***** válasza:

"pótjegyet én biztos nemfogok fizetni a semmiért"

A pótjegyet a rövidebb menetidőért és/vagy a magasabb minőségű szerelvényért kell fizetni :)


A kérdésre válaszolva előfordul, hogy több vonatnem van egyesítve, és egy szerelvényként közlekedik. Jelen esetben a vonat egyik része InterCity, itt klímás (vagy légjavítós) kényelmes kocsik vannak, IC pót- és helyjegyet kell váltani. A vonat másik része gyorsvonati minőségű (erre utal a vörös szín), ezek kevésbé komfortos kocsik. Annyi hiba van a rendszerben, hogy az IC részen valóban van 1. és 2. osztály is, de a gyorsvonati rész csak 2. osztályú kocsikból áll (bár ha az ár fontos neked, akkor valószínűleg ez nem probléma). Tehát ha a gyorsvonati kocsikban utazol, akkor 560-at kell fizetni, ha át szeretnél ülni az IC részbe, akkor 890 (itt garantált ülőhely is van), de pedig az IC rész 1. osztályán utazol, akkor 1030.

2013. júl. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"pótjegyet én biztos nemfogok fizetni a semmiért"

A pótjegyet a rövidebb menetidőért és/vagy a magasabb minőségű szerelvényért kell fizetni :)



Értem én, de konkrétan ez semmiben nem mutatkozik meg. Szolnok-Abony-Cegléd útvonalat simával és pótjegyessel is ugyanannyi idő alatt teszem meg, nemjönnek jobb szerelvények, legtöbbször ugyanolyan f*s kocsik vannak mintha simával mennék. Tehát erre a 2 megállóra k**va nagy lehúzás az egész

2013. aug. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!