Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Közlekedési ellenőrök jogaival...

Közlekedési ellenőrök jogaival kapcsolatban lenne egy kérdésem. Konkrétan milyen jogaik vannak, bliccelőkkel szemben. Illetőleg, ha rendőrségig fajul a dolgok, akkor az intézkedő rendőr, kiadhatja-e az adataimat az ellenőrnek?

Figyelt kérdés
Jelenleg Pécsen tanulok, itt "Tüke" buszok vannak. Naponta egyszer használom a buszt, reggel iskolába járásra.3db megállót megyek, nem tűnik soknak, de gyalog azért messze lenne. A jegy 360HUF. Nem vagyok éppen szegény, de nem mindig veszem meg a jegyet. Tudom gáz, de a "Tüke" busz szolgáltatásai sem éppen megfelelőek. Minap két ellenőr elkapott blicceléssel, irataim átadását megtagadtam, ekkor rendőrséggel jöttek. Megmondtam nekik, hogy nem vagyok köteles megvárni, erre bezáratták az ajtót, csak azt. Nosza átnyargaltam a másikhoz, ekkor beálltak mögém-elém, majd ezt az ajtót is bezáratták. Már ideges voltam, ezért egyik ellenőrt megragadtam ( Itt basztam el tudom. Na meg ott hogy nem vettem jegyet! (: ) A dolgot elintéztük végül. Nagyobb bajom nem lett belőle! Az ellenőrök jogosan jártak el mikor, korlátoztak mozgásomban? Hangosan felszólítottam őket, hogy engedjenek leszállni, de annyit mondtak, hogy ők nem tartanak fel, csak állnak. Ehhez neki joga van? Az intézkedő rendőrnél tehettem volna feljelentést? Vagy az ellenőrnek adtak volna igazat? Örülnék, ha valaki felvilágosítana, hogy is működik ez!?
2013. márc. 25. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Úgy működik, hogy jegyet kell venni, vagy gyalogolni.

A kaját is lopod a boltból???

2013. márc. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért a kettőt ne keverjük...
2013. márc. 25. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:
A "sima" ellenőrnek nincs joga ott tartani, viszont vannak ilyen fő ellenőrök, meg közterület felügyelők, nekik van joguk.
2013. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Miért ne keverjük?

Ha Te elvégzel egy munkát, pénzt szeretnél kapni érte, vagy az is megfelel, hogy kidobnak egy köszönöm nélkül?!

2013. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na ezt most konkretizáld! Egyszer lopok a boltból, máskor meg munkát végzek, amiért nem kapok pénzt?


Bliccelés, tudtommal még nem bűncselekmény.

Ellenőrökkel meg nincs semmi bajom, kirohanásom után normálisan kezelték a helyzetet, elnézést is kértem tőlük, így "csak" helyszíni bírság lett belőle, de azért na. Ők is emberek, nem hivatalos személyek, ne csináljanak olyat, amihez nincs joguk. (Mert szerintem nem volt szabályos, amit csináltak.. de tény, hogy nem ismerem annyira a jogaikat, ezért is kérdeztem meg) Azért "a szabadság korlátozása" súlyosabb, mint egy 360Ft-os jegy megvételének elmulasztása. Míg előbbi bűncselekmény, utóbbi nem hiszem.

2013. márc. 25. 14:11
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
A jogaid után való érdeklődés helyett először a kötelességeidről tájékozódj!
2013. márc. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szakmabeli vagy netán?
2013. márc. 25. 15:52
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Őszinte leszek. A közlekedésben dolgozom, műszaki területen. A szolgáltatás lefedettsége és sűrűsége világszínvonalon van. Ezt minden közlekedésmérnök tudja.

A színvonal vegyes.

Külföldön ha megragadod az ellenőrt, nagyon hamar a földön találod magad. Bilincsben. Azt hiszed, hogy viccelek? Nem!

A rendőr az ellenőrnek fog igazad adni. Tudom.

Jogilag az ellenőr nem alkalmazhat fizikai erőt a visszatartásodra, joga van elkérni az irataid, de Te ezt megtagadhatod. Nem korlátozhat a mozgásodban. A közteres igen.

Láttam sok szépet Pesten. Kellenek a közteresek, kellenek az elsőajtós buszok. A közösségi közlekedés nem a szociális ellátás része. Aki a lopással hasonlítja az nem jár messze az igazságtól.

Tudod mi a baj? Nem az, hogy blicceltél. Ok, előfordul. Hanem az, hogy még neked állt feljebb. És most is neked áll feljebb. Külföldön az emberek ilyenkor egy kishernyó szintjére kuporodnak össze szégyenükben. Tessék lepontozni.

2013. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Olyan igazi kis surmó a kérdező. Ritka alkalom, amikor visszasírom a régi rendszert, de az ilyen az. Akkoriban pofázhattál volna az ellenőrnek, meg sipákolhattad volna a jogaid, a rendőr pillanatokon belül megmutatta a kádár kolbásszal, hogy mihez van jogod. Kussolni.


Amúgy szerencsére a rendőr már a helyszínen átadhatja az adatokat. Nem kell a hivatalos úton kikéréssel baszakodni.

2013. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tanév elején még vettem a jegyeket. Aztán elfogyott a pénz, akkor már annyira nem. Aztán meg egyre gyakrabban fordult elő, hogy a 10 percenként érkező buszok, 20-30 perc késéssel, tele tömve érkeznek meg.. Ilyenkor persze induljon el az ember gyalog, hóban sárban, vagy várjon hátha.

Tudom, nem veszek jegyet, nem veszek bérletet, akkor hova a felháborodás... És jogos. De, ez egy ördögi kör.. nem veszek jegyet, nem lesz pénze a szolgáltatónak fejlesztésre, tehát sokan nem vesznek jegyet. Nincs elég ellenőr, sok a bliccelő.

De persze, ha jönnek, az nem érdekli őket, hogy nincs az embernek pénze, vagy választania kell, hogy reggeli vagy buszjegy. Korrigálom.. a munkaadójukat nem érdekli.

De azért még mindig nem tetszett, ahogy beálltak a folyosóra mint Gandalf "itt úgysem jössz át".. És mikor kértem, hogy engedjenek le, ne tartsanak fel, akkor ők nem, ők csak állnak. Nyugodt ember vagyok, de ott elfogyott a türelmem, ezért volt ami volt, utólag elnézést kértem, és zokszó nélkül fizettem a kifizetni valót, de akkor is.

2013. márc. 25. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!