Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetett az ellenőr,...

Megbüntetett az ellenőr, jogos volt?

Figyelt kérdés
Felnőtt képzésre járok a szomszéd városba NFSZ-es (munkaügyi) kis könyvvel, amit az oktató intézet le is pecsételtetett, megvettem a 90%-os jegyet, de az ellenőr még így is megbüntettet, mert nem volt nálam a személyim. A büntetés 8000 Ft, de ha határidőre beviszem megmutatni az igazolványaimat, csak 1300-at kell fizetnem. Jogos ez? Vagy ha nem akkor mit lehetne tenni?

2013. aug. 1. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kiskönyv csak igazolvánnyal együtt érvényes. Ezek alapján jogos. Máskülönben hogy igazolod hogy a tiéd a kiskönyv. Nemtom hogy a kiskönyvben van-e fénykép, de a személy kilétének az igazolására nem alkalmas.
2013. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
vidd el, személyivel érvényesek az ilyen dolgok
2013. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jogos. Fizesd ki azt az 1300ft-ot.
2013. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ebben van valami és az ellenőr is ezt mondta, de akkor a kis könyvre miért nem írják rá, mint például a rokkantsági utazási kedvezményre, hogy CSAK igazolvánnyal érvényes? A Busz sofőr sem kért a könyvön kívül semmi mást, akkor honnan tudhattam volna, hogy az ellenőr pedig igen?

Persze az is igaz, hogy ezzel vissza is lehet élni, de ha két héten belül bemutatom az igazolványaimat, a jegyet és a kiskönyvet, akkor miért nem engedik el az 1300 forintot? Ha befizetném azzal elismerném, hogy hibáztam, pedig fizettem a szolgáltatásért. Annyira érződik ezen, hogy csak a pénzemre utaznak, pont mint a parkoló ellenőrök.

2013. aug. 1. 15:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdjük az elején: miért nincs nálad személyazonosító igazolvány? Ezért egy rendőr igazoltatáskor nem 1300-ra büntetne meg...
2013. aug. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jogosan büntetett meg! De ha rendőrrel találkozol, nem biztos, hogy most ide kéne irogatnod, mert ha nem tudod igazolni személyazonosságod, 4 nap elzárás is járhat érte... És a helyedben meg bevinném a személyit, nehogy 8000 kelljen fizetned...
2013. aug. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos igazuk van az előttem szólóknak. alapból kell, hogy nálad legyen valami személyazonosító okmány, nem kötelező a személyi, lehet jogosítvány is, vagy útlevél lakcímkártyával. 1300 ft még nem a világ vége, inkább, mint 8000 Ft.
2013. aug. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Jól van emberek, az senkinek nem jut eszébe, hogy esetleg otthon felejtettem?! Lehet, hogy vannak olyanok, akik az ágy kivételével minden hova magukkal viszik az irataikat, de én nem vagyok olyan. De most kaptam egy életre szóló leckét, csak azt bánom, hogy nem diktáltam be fiktív adatokat, mint a csoport társaim, akik aktív bliccelők. Ehelyett sorba álltam, jegyet vettem, és megkaptam a hideg zuhanyt. Amúgy semmi baj nem lenne vele, hisz utólag a volán álláspontját is megértem, egyedül csak méltányosság teljes hiánya zavar. Nem értem, hogy miért nincs rá mód az utólagos bemutatásnál a bírság teljes elengedésére, és adni egy második esélyt? Szerencsére ez az összeg számomra "nem pénz", de mi van akkor ha egy nálamnál sokkal rosszabb helyzetben lévő emberrel történik ugyanez, akinek igenis számít. Ez a rendszer rossz, csak a lehúzásról szól, semmi másról!

Egy szó, mint száz ezentúl viszem magammal a személyimet mindenhova, csak aztán nehogy találjanak valami mást...

2013. aug. 1. 22:29
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy meg annyira megalázó volt, annyi ember előtt bediktálni az adataimat, ott a csuklóban, és az ellenőr "ha úgy vesszük hívhatok rendőrt is" megjegyzése (már szinte olyan volt, mint aki csak jót akar nekem). Inkább megtanulok vezetni.
2013. aug. 1. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

"Egy szó, mint száz ezentúl viszem magammal a személyimet mindenhova, "


Igen ez nem egy utolsó dolog.

És hidd el nem mindenki hülye csak te helikopter. Én a kutyasétáltatáshoz is berakom a zsebembe a pénztárcám (benne az iratokkal) mert járkálnak a közterület felügyelők, nézik, felszeded-e a kutyagumit, van-e póráz, és ha megállítanak igazoltatnak.

Ráadásul már a rendőr is indoklás nélkül igazoltathat bármikor... Személyi mindig kell.


Méltányosság: A közlekedési vállalat nem szociális hivatal. Jogosulatlanul vetted igénybe a szolgáltlatását. Megtehetné, hogy megvág 8000 forintra és nem foglalkozik azzal, hogy mit mutatnál be utólag.

Ennek ellenére engedi, hogy a büntetés összegéhez képest jelképes összegért bemutasd utólag. Ezzel munkát adsz az ellenőrnek, adminisztrációs feladatok vannak, lefoglalod az ügyintézőt stb. Ezért cserébe ez jár nekik.


De megtehetnék, hogy rögtön a 8000-t követelik, ehhez képest az utólagos bemutatás díja igenis méltányos.

2013. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!