Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek hogyan induljak...

Szerintetek hogyan induljak az iskolába? Melyik módszert választva?

Figyelt kérdés

Most megyek 9.-be, és nem igen van tapasztalatom a pesti tömegközlekedést illetően.

Kecskemét - Lajosmizse - BP Nyugati vasútvonalon lakok, és nem tudom hogy melyik lenne a legcélszerűbb választás!


1.)

6:45-ös vonat -> Kőbánya-Kispest -> Gyalog az iskolához


Ennek hátránya pedig az, hogy nem mindig arra a megállóra ér a vonat, ahova kéne, és félek hogy csatangolnék, eltévednék.. Főleg, hogy át kell sprintelnem a Kökibe, hogy beérjek. Általában az 1. óra 8 órakor kezdődik. Hazafele is félek, mert anya mondta, hogy múltkor álltak a megállónál, és a tábla hirtelen a 11-esről, a 2-esre mutatott, és mindenki rohant a 2-es vágányhoz.


2.)

6:45-ös vonat -> Kispest -> 93-as busz -> Gyaloglás


Ennek az a hátránya, hogy 7:19-re ér be a vonat, és 20 környékén ér be a 93-as busz.. Szóval a buszmegállóhoz is nagyon sietnem kéne. 20 percenként indul a busz, szóval ha a vonat miatt lekésem, nem tudom hogy mit csinálhatnék... A busz viszont nagyon gyors, és 4 megálló van, onnan pedig kb. 3-5 perc gyalog a suli.


Szerintetek?



#g5s64g98e
2013. aug. 1. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Sok mindent írtál, csak épp az iskola címe maradt le! Esetleg más megoldás is van.


"Hazafele is félek, mert anya mondta, hogy múltkor álltak a megállónál, és a tábla hirtelen a 11-esről, a 2-esre mutatott, és mindenki rohant a 2-es vágányhoz."


És akkor mi van? Ha az egyik elmegy fél órán belül jön a másik vonat, ezért se félni, se rohanni nem kell! Inkább érj haza később, de biztonságban, mint rohanj és összetörd magad!

2013. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az iskola címe: 1191 Budapest, Kossuth tér 12.


Az a helyzet, hogy jobban bízok azért a Kispestig való közlekedésben, mert ha télen késik a vonat, a busz akkor is jön. De ha késik a vonat télen, akkor meg nem érnék be, és a buszt is lekésem...

2013. aug. 1. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem, hogy csak a Trefort Ágoston lehet arra felé.


Ha Kispestig beér a vonat, akkor KÖKI-ig is be tud jutni. KÖKI-től 10 perc séta a suli, a terminálon meg nem nagy dolog átkelni.


No és persze reggel szabad ám egy vonattal korábban elindulni.


Szerintem.

2013. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ugyebár Ócsáról 6:25-kor is indul vonat, és azzal kényelmesen beérsz 7:09-kor KÖKI-re. Ha véletlenül lekésnéd, akkor még mindig mehetsz a 6:45-össel és még nem kellene rohannod. De ha a 6:45-öst lekésed, akkor a 7:25-össel már esélyed sincs.


Szerintem.

2013. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mizse sajnos nem fél óránként jár. Szerintem a legegyszerűbb ha eljössz a 6:45össel és Kökiig jössz.Ott fel tudsz szállni 68asra,151esre is. S átvágsz a piacon..Na de megyek majd kifejtem csak megyek a lányért a bölcsibe.S utána dokihoz.De a bölcsi pont ott van a suli közelében... De nem is muszáj buszra szállni mert hamar átérsz a lakótelepen.. 10perc.
2013. aug. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, a Trefort Ágostonba járnék és Ócsáról.

De akkor is, eléggé necces a helyzet, mert mindenhogyan késnénk...

2013. aug. 1. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak körbe kérdeznék Ócsán, hogy jár-e még valaki oda, és ő merre jár.


Még egy indok KÖKI mellett, hogy akkor nem kell buszbérletet venned.

2013. aug. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felesleges Kökiről buszozni, 6-7 perc laza séta az egész.
2013. aug. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!