Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit jelent az az Elvirán,...

Mit jelent az az Elvirán, hogy "Gödöllő - Aszód pályaépítési munkák, változások Budapest - Hatvan között I. "?

Figyelt kérdés

Milyen változást jelent ez?

És még azt is szeretném kérdezni, hogy a pirossal szedett expresszvonatok milyenek? Miért mennek lassabban, mint a zöldek? Van rajtuk légkondi?

Éppen csütörtökön viszem nyaralni a beteg anyukámat Miskolcról a Balatonra, és félek, hogy rosszul lesz a hőségben...nem lehet áttenni az időpontot, mert Erzsébet-pályázaton nyerte.


2013. aug. 4. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden infó ott van az Elvirán, pici piktogramok képében. A légkondi egy hópehely.
2013. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tényleg? Nekem azt írja ki a hópehelyre, hogy rendkívüli helyzet alkalmával is közlekedő vonat.
2013. aug. 4. 19:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor ez a MÁV tök hülye. Másra használ egy igazán egyezményes jelet - gratulálok.

Ha mondasz konkrét várost ahová mész Édesanyáddal, megpróbálok én is kisilabizálni valamit.

2013. aug. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Reménytelen. Közben mestere lettem az Elvirának. Miskolcról azok az IC-k csatlakoznak a balatoniakhoz, amelyek Debrecenből jönnek, azok viszont egy órát késnek pályaépítési munkálatok miatt, és így már azok sem csatlakoznak. Megyünk a közvetlen vonattal, ami nem légkondis. Lesz ami lesz. Vagy két nappal később megyünk, akkor már nem lesz hőség.
2013. aug. 4. 22:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és azt is megtaláltam, hogy mit jelentenek a pályaépítési munkálatok. Késéseket. Vesztegléseket Gödöllő és Aszód között a negyvenöt fokos katlanvonatban.
2013. aug. 4. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Menjetek InterCityvel, azon jobb az esély a légkondira vagy légjavítóra.


A hópelyhet azért használja a Start a rendkívüli helyzetben is közlekedő vonatokra, mert e jelölést az egyik hófrász után vezették be azon vonatok megjelölésére, amelyeket mindenképp elindítanak kedvezőtlen körülmények között is. (Persze ez inkább azt jelenti a gyakorlatban, hogy a nem hópelyheseket tuti nem indítják el, a pelyheseket meg hát... Ahogy sikerül!)

2013. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!