Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Honnan tudom hogy ha felszállo...

Inflexz1027 kérdése:

Honnan tudom hogy ha felszállok egy vonatra, melyik az első és melyik a másod osztályú része?

Figyelt kérdés

2013. aug. 10. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:

A vonat oldalán, az ajtó mellett van jelezve (számok keretben). Belül az első osztályt általában egy ajtó választja el, mellette szemmagasságban egy kis címkén egy egyes áll.


A vonat oldalán jelzik a számok alatt még, hogy van-e wifi, klíma, szabad-e dohányozni.

2013. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Na vajon honnan?

[link]


[link]

2013. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jólvan köszönöm :D nem voltam még ilyen helyzetben mert nem vonatoztam messzire :D
2013. aug. 10. 22:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezen kívül a kocsi oldalán felül futó sárga csík is az 1. osztályt jelöli. A vonaton belül pedig az egyes szakaszok illetve fülkék ajtaján vagy annak közelében elhelyezett fekete 1-es és 2-es szám ad tájékoztatást.


A railjet vonatokon (Bp-Győr-Bécs-...) három kocsiosztály van, az Economy a 2. osztály, a First és a Business pedig az 1.

2013. aug. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

" First és a Business pedig az 1."


Pontosabban a First az 1. osztály, a Business pedig a komfortkocsi (vagyis 1+ osztály, ide jelenleg belföldi jegyet nem adnak ki)

2013. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kívülről úgy, ahogy előttem leírták. Belülről nem nagyon lehet, ugyanaz a lepusztult szint mind a két osztály.
2013. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
belülről is meg lehet ismerni :) 1. osztályon általában bordó (vagy barna) üléshuzat van, nagyobbak és kényelmesebbek az ülések, általában van fejtámlahuzat. 2. osztályon szűkösebb, az üléshuzat vagy műbőr, vagy zöld/kék szövethuzat. De minden kocsiban kint van belülről is az 1-es vagy 2-es szám, úgyhogy meg fogod ismerni :)
2013. aug. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es, te akkor valószínűleg nem sűrűn járod a Sátoraljaújhely-Miskolc vonalat :)
2013. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok, jártam már arra 1. osztályon, vörös szövet üléshuzat volt, és fehér mosott fejtámlahuzat. A 2. osztályú fülkék pedig műbőrösök voltak, úgyhogy látható volt a különbség :)
2013. aug. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg szerencsés vonatot fogtál ki, de én heti háromszor minimum megjárom azt a vonalat, és nem a pozitívumokat tapasztalom. Olyan is volt már, hogy felszálltam, nem nagyon volt hely a vonaton, nagy nehezen találtam egyet (belül az osztályjelzéseket nem figyeltem), majd medöbbentem, amikor a jegyvizsgálás során a kalauz megkért, fáradják át egy másik kocsiba, mert első osztályon ülök a második helyett. A szegényes körülmények miatt eszembe sem jutott, hogy magasabb osztályon vagyok.

Ugyanilyen eset történt már velem Budapest-Záhony gyorson is, igaz, azon a vonalon nagyon ritkán utazom.

2013. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!