Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan lehet legkönnyebben...

Hogyan lehet legkönnyebben belerázódni a bp-i tömegközeledésbe, megérteni, hogy mikor hányas járatra szálljak?

Figyelt kérdés
Vidéki kisvárosban életem életemben, itt még helyijárat sincs, most viszont költözni fogok Bp-re, és ettől nagyon parázom. :S

2013. aug. 19. 11:22
 1/6 kovpet ***** válasza:

Az idő nagy részében olyan helyen közlekedik az ember, amit már ismer. Első alkalommal megnézed, hogy hogy kell menni, aztán már nem lesz gond.


Bp meg nagy, én egész életemben itt éltem, de van olyan járat, amit soha nem ültem. Ha ismeretlen helyre mész, akkor meg kell nézni, hogy hogy kell oda menni.


Most már könnyebb, mert okostelefonokra van app, ami megmondja a tutit, így nem kell sok idő hozzá és út közben is lehet.

2013. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt ki fog alakulni, hogy mely járattal jutsz el a lakhelyedről a munkahelyedre vagy iskolába, tehát az adott lesz.


Másrészről szerintem Budapesten, ha ismered a 3 metróvonalat, a HÉV vonalak városi szakaszait, az 1-es és 4-6-os villamost, már bárhonnan hazakerülsz, mert ezekhez a BKV járatok szinte mindegyikének van csatlakozása.

2013. aug. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit kihagytam még a 7-es busz, ami átlósan megy keresztül a városon.
2013. aug. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy költözés előtt menj föl a városba és járd be a vonalak nagy részét egy térkép segítségével. De amúgy ahogy előttem is mondották, legfontosabb tudni az 1-es, 4-es, 6-os villamosokat meg a metróvonalakat, pláne, ha a belvárosban fogsz élni.
2013. aug. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előbbit kiegészíteném azzal, hogy amikor felkerültem én azzal "edzettem", hogy az itt feltett "hogy jutok A-ból B-be" kérdésekre próbáltam válaszolni menetrend meg térkép segítségével, ezt játszottam néhány hónapig és azalatt egész jól kiismertem a város közlekedését :)
2013. aug. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom, hogy egy BKK-térképpel felszerelkezve vágj neki a városnak. Kezdd a metróvonalakkal (menj fel a felszínre is, így később könnyen felismered majd e pontokat), az 1, 2, 4, 6, 47, 49 villamosokkal és a 7, 7E buszokkal. A H5 HÉV fővárosi szakasza is hasznos.


Reménytelenül eltévedni nem tudsz, mert a megállókban található menetrendekben a megállónév után M betű jelzi a metrókapcsolatot. A járatok többségén ma már megbízható hangbemondás segíti a megállók azonosítását. Igazán rossz környékre nem tévedhetsz, a legratyibb környékeken is forgalmasak, biztonságosak a járművek és megállók.

2013. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!