Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy is van ez a MÁV bérletekkel?

Hogy is van ez a MÁV bérletekkel?

Figyelt kérdés

Szeptembertől fogok vonatozni Budapestre, (egyetem miatt) és meg szeretném tudni, mennyibe fog kerülni a bérletem.

A MÁV oldalán találtam egy táblázatot a kedvezményekről:

[link]

Eszerint 90%-os kedvezményt is kaphatok. Ezen az oldalon a bérletek ára van:

[link]

Ez az 50%-os vagy a 90%-os bérlet árát mutatja?

Másik kérdésem: Mivel tudom bizonyítani, hogy Budapestre járok egyetemre, amíg nincs diákom?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. aug. 22. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
50 százalékos bérlet nincs, csak 90-es. A lakóhelyed és az oktatás helye között használhatod, bármikor az érvénytartamon belül. A diákigazolvány igénylésekor kapsz vagy kaptál egy igazolást, ezzel tudod a diákkedvezményt igénybe venni. Valószínűleg a bérlet mellé viszonylatigazolás is kelleni fog , legalábbis régebben így volt.
2013. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A diákjegy 50%-os, a diákbérlet 90%-os. Ez a 90%-os diákbérlet árát mutatja.
2013. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

És ezt a viszonylatigazolást hol tudom beszerezni, illetve mit tartalmaz?

2013. aug. 22. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:

A TO-n kérheted a szükséges igazolásokat ehhez. Sok helyen úgy oldják meg, hogy erre a néhány hónapra adnak ideiglenes diákigazolványt, akinek szüksége van rá, így nem kell mindenféle igazolásokkal bohóckodni.

Ami fontos, hogy csak is a lakhelyed és az iskola között vagy jogosult 90%-os jegyre, tehát ha pl. máshova jelented be a lakcímedet ez úszik. Erre érdemes figyelni, mert nekem van olyan évfolyamtársam, aki átjelentette magát az albérletébe és utána a buszon, amikor kifogott egy ellenőrt jött rá, hogy nem kellett volna. A pénztárnál igazolás nélkül kiadták neki a 90%-os bérletet, de az ellenőrnek csak is a jóindulatán múlt, hogy nem vágta meg.

2013. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!