Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Havi bérlet közoktatásban...

Havi bérlet közoktatásban tanulóknak, vagy havi bérlet felsőoktatásban tanulóknak? Melyiket válasszam? Bővebben lennt

Figyelt kérdés
Most kezdem az egyetemet, viszont még nincs "egyetemi" diákom. Elvileg a középsulis október 31-ig érvényes, viszont nem tudom, hogy BKK bérletből akkor nekem most melyik kell? Mert már nem tanulok közoktatásban, viszont a középsulis diákom számát nem írhatom a felsőoktatásos bérletre, mivel az nem számít annak. Akkor most melyik legyen?

2013. szept. 1. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
40%

Semmit nem jelent melyik számot írod rá. Az a lényeg hogy az az igazolvány nálad legyen amelyiknek a számát felírtad.

Ez az egész tanulóbérlet különbségtétel csak statisztika. Semmilyen rád vonatkozó kötelezettsége nincsen.

2013. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A közoktatásit használd és annak a számát írd a bérletre is, hiszen a felsőoktatási diákigazolvány kézhezvételéig a közoktatási diákoddal igazolod a kedvezményre való jogosultságodat.
2013. szept. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahogy a második mondja. Október 31-ig érvényes a középiskolás diákod, addig nyugodt szívvel használhatod azt, vegyél közoktatási bérletet, és írd bele a számát. Aztán majd igényelj ideiglenes diákot (mivel a diák nagyon soká fog majd csak megérkezni), és azzal már a felsőoktatási bérletet is tudod használni.


Egyébként ne higgy az elsőnek, bármennyire is "nem számít", azért megbüntethetnek, ha középiskolai diákkal felsőoktatási bérletet használsz vagy fordítva.

2013. szept. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül közoktatásit vettem :)
2013. szept. 3. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!