Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen diákigazolvány számot...

Milyen diákigazolvány számot írjak a budapesti bérletre?

Figyelt kérdés
Szeptembertől egyetemen fogok tanulni, most végeztem el a középsulit. Vettem felsőoktatásban tanulók számára szóló bérletet. Melyik diákig. számot írjam rá? A középsulisat (azt tudom h okt.31-ig jó) vagy várjak, amíg lesz ideiglenes(de akkor akkor kell úgy utazzak h nincs kitöltve :/)? Ja és a diákról azt a számot kell ami a vonalkód felett van? Vagy OM szám? Vagy NEK?

2013. aug. 31. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen bérlet? Havi?

Arra mehet a középsulis, szerintem.

Aztán majd csk lesz valahogy.


BTW mindenképp töltsd ki, mert különben megbüntetnek!

A kártyaszámot írd rá. Az OM az nem igazolványszám. NEK mező meg - az enyémen legalábbis - nincs.

2013. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az OM azonosítót írd rá, mert az a régi diákodon is szerepel(het) az újon is fog szerepelni, és az egyetemen ha kérsz ideiglenes diákot akkor azon is szerepelni fog.


A szabály szerint pedig minden olyan azonosító számot el kell fogadni, amit a diákigazolvánnyal igazolni tudsz. Így az OM kódot is.

2013. aug. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát jó buta voltál. Nem akarlak megbántani, ne haragudj, de tényleg.

Ideigleneset még jó pár nap, míg kapsz, akkor is sorbanállás lesz érte, mert minden gólyának kell. A középsulis diákod október 31-ig érvényes, igen ám... de KÖZOKTATÁSI bérlethez.

Szóval az lett volna a jó megoldás, hogy veszel egy közoktatási bérletet szeptemberre, közben szerzel egy ideiglenes diákot és megigényled a felsőoktatási diákodat, majd a következő hónapra már az ideiglenessel felsőoktatásit veszel.

2013. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!