Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért nincs minden személyvona...

Miért nincs minden személyvonaton 1. osztály?

Figyelt kérdés
Eddig a Székesfehérvárról 4:06-kor induló zemélyvonattal utaztam Budapestre, ebben szokott lenni egy kényelmes, fülkés 1. osztályú vagon. Ma nem értem ezt el, így a következővel utaztam, ami 4:46-kor indult, viszont csalódottan láttam, hogy ebben nem volt 1. osztályú kocsi. Egy ilyen új piros vonat volt, de sokkal kényelmetlenebb, tömeg volt, és zajosak voltak az utasok. Amikor 1. osztályon mentem, be lehetett zárni a fülkeajtót, nem kellett hallgatni a hangoskodó diákokat, és kényelmesen tudtam aludni. Miért nincs mindegyik személyvonatban ilyen vagon?

2013. szept. 17. 23:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert nem éri meg.
2013. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert nem mindenütt éri meg közlekedtetni őket. Egy vagon közlekedése akkor is sokba kerül, ha csak 1-2 ember ül rajta, márpedig a reggeli "melósvonatok" nagy többségén bérletesek utaznak, akiknek a 2. osztályra szól a bérletük és eszük ágában sincs 1. osztályra ülni, mert nekik bőven elég, hogy eljutnak a munkahelyre vagy az iskolába. Így aztán az 1. osztályú vagonok sok viszonylaton (főleg elővárosi vagy rövid távú forgalomban) majdnem tök üresen futnak, ha pedig mégis ül bennük valaki, az szinte mindig vasutas.
2013. szept. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Többen reklamálták már, hogy a FLIRT-ökben miért nincs 1. osztály szakasz, úgy mint a Desirókban, akkor a melósokon/diákokon kívül néhány üzletember is igénybe venné, akik ott nyugodtan tudnának dolgozni a laptopjukon, de a MÁV-Start a most újonnan rendelt FLIRT-ökbe sem kért ilyet.
2013. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Desirókon is csak elvétve közlekedik első osztályú szakaszként az annak felmatricázott szakasz. Az említett első osztályú kocsival közlekedő személyvonat nyilván valamelyik távolsági vonat szerelvényét használja, mert így optimális a szerelvényforduló.
2013. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amivel én járok, azon sokan szoktunk lenni 1. osztályon, tehát nem hiszem, hogy nem érné meg a MÁV-nak. Utasként is megéri, 330 Forinttal drágább a jegy, de kényelmes az ülés és lehet pihenni/dolgozni, mert csend van és nyugalom. Ha nem is teljes vagont, de olyat, aminek a fele 1. osztály, be lehetne tenni minden vonatba..
2013. szept. 18. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
#4: Igen, ez sajnos így van. Elég idióta a MÁV-Start, hogy pl. az Esztergomi vonalon nem közlekedteti 1. osztályúként az adott szakaszt, lehet, hogy lenne rá igény, és plusz bevétele lenne az 1. osztályú jegyből. Amúgy az is érdekes, hogy a Desirón az 1. osztályon is totál ugyanolyan ülések vannak, mint a 2.-on, a kisasztal az egyedüli plusz szolgáltatás, aminek szerintem pedig a 2. osztályon is kellene lennie, Uzsgyin is van pl.
2013. szept. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de lehet ha 3negyed órával későbbin is lenne első osztály, akkor már nem maradna annyi utas. egyszerűen csak az utasok megoszlanak, ha kevesebb van, és úgy gondolnak, ha mindenképp első osztályon szeretnél menni, akkor vársz a fél7-es nagykanizsaira.
2013. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
OMG, micsoda igények...
2013. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem eszmeletlenul olcsok a vonat jegyek ezert is ilyen piszkos lassu stb a mav. En szivesen kifizetnem az 1. Osztalyt hogy emberi korulmenyek kozott utazzak ezek nem nagy igenyek. De meg erre sincs lehetoseg pedig egy kis elsoosztaly igazan beferne minden vonatba.
2017. nov. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!