Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Keletiben ott állnak a...

A Keletiben ott állnak a kapuknál a jegyellenőrzők? És mit mondanak ha nincs jegyem, és nem azért nincs mert bliccelek?

Figyelt kérdés
A Keletibe utazok holnap, és olyan helyen szállok föl ahol nincs jegykiadó automata! Lehet hogy a kalauz nem jut el hozzám, és nem kapok jegyet akkor megbüntetnek ott? Vagy rámszólnak? És egyáltalán ott vannak az ellenőrök a kapuknál?
2013. szept. 20. 18:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Először is nem jegyellenőrzők hanem jegyellenőrök.

Másrészt ha bemész nem büntetnek meg mert a biztonságiak általában beengednek,hanem a kifelé jöveztelnél adódhatnak gondok.Azt előre senki nem tudhatja hogy adott nap lesznek e ott mert mindig aznap tudják meg hogy hova mennek ellenőrizni.

Továbbá sajnos ez nem kifogás...rengetegen állnak elő ilyen szövegekkel..nem fogják nálad bevenni.Ugyanis azt mondjájk te tudtad előre hogy utazol miért nem vetted meg előre a jegyet vagy bérleted.ha mégis elenged akkor az a jóakaratán múlik.Ha pedig nincs bérleted vagy jegyed és pótdíjazni akar mert ez nem büntetés hanem pótdíj,és nem működsz együtt vele akkor már a közterületeseket is kihívhatja akár rendőrt is.

2013. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem az automata számít! Ha olyan helyen szállsz fel ahol nincs jegykiadás, akkor vásárolhatsz a jegyvizsgálótól jegyet pótdíj nélkül. Ha nem ér oda hozzád, akkor ingyen utaztál, ez nem a te hibád ha nem kerülöd el szándékosan!

Ha legalább 100 kg vagy, akkor a kapunál nem fognak szívózni az ellenőrök, legalábbis velem se szoktak, még sosem kellett elővennem a jegyemet!

:D


Amúgy meg a postánál simán kisétálhatsz kikerülve az ellenőrzést!

2013. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A postánál is van peronzár, ha épp a pályaudvaron ellenőrzés van.
2013. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha ezen parázol, miért nem szállsz fel ott, ahol a kalauz is? Így rögtön tudsz venni jegyet is tőle. Vagy ha van nyomtatód, vedd meg neten előre a jegyet.
2013. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"A postánál is van peronzár, ha épp a pályaudvaron ellenőrzés van."


Ott még sosem láttam senkit, bár ritkán vonatozok.

2013. szept. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én viszont elég sűrűn vezetek peronzárakat... :)
2013. szept. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Peronzártól függetlenül kidobhattad a jegyed a vonatról leszállva is.

Nekem eddig mindig csak befelé kérték - ami érthető hiszen jegy nélkül nem száll az ember a vonatra egy főpályaudvaron.

2013. szept. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Heteske, akkor jó nagy marha vagy, még direkt be is mondják néha a vonaton, hogy a kijáratig őrizd meg a jegyedet, mert ellenőrizhetik.
2013. szept. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a fejpályaudvarokon lévő peronzárakat már csak alkalomszerűen használják jegyellenőrzésre, nem folyamatosan, mint régen. Amúgy én sem láttam még olyat, hogy kifelé megállítottak volna valakit. Ott álltak, aki mutatta a jegyét mutatta, aki nem, az nem.
2013. szept. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#1 szerintem a metróra gondolt, ott kell, hogy előre legyen jegyed mindenképpen, vonatnál nem, csak ha van pénztár vagy automata.
2013. szept. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!