Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire gyakori, hogy az...

Mennyire gyakori, hogy az autóbuszok nem kijelölt megállóhelyen is felvesznek utasokat?

Figyelt kérdés

Én Volánbusszal utazom és itt elég gyakori,hogy felveszik az utasokat a nem kijelölt megállókban is.

Gyakran előfordul,hogy a forgalmat feltartva áll meg a busz és veszi fel az integető utast, de olyan is volt,hogy az öreg néni nem a megállóban állt, hanem pár méterrel odébb, a busz megállt,ketten le, elindul, megáll miután a sofőr észrevette a nénit, ajtót nyit, a néni határozatlanul indul a busz felé, meg-meg torpan, majd ajtó zárul, ekkor pedig a néni határozottan jelzi hogy márpedig ő fel akar szállni.Busz megáll, ajtó nyit, néni fel.

Na mondom ehhez aztán kell türelem a sofőrtől...szerintem alapvetően rendes dolog,hogy a menetrendet nem ismerő vagy pontatlan utasok is elérjék a céljukat, de nem tudom, ha én lennék a sofőr nem biztos,hogy szórakoznék az ilyen utasokkal.

Egyszer volt csak olyan,hogy a zebránál felszállni kívánó roma csoportnak diszkréten vissza integetett a sofőr és továbbhajtott, de igazából mindig megállnak a nem kijelölt helyeken is.

BKV-nál egyszer láttam ilyet.

Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatosan?


2013. szept. 27. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem alapvetően rendes dolog,hogy a menetrendet nem ismerő vagy pontatlan utasok is elérjék a céljukat"


Szerintem meg az állásukat teszik kockára az ilyen sofőrök! Ugyanis ha nem megállóban engedi le-fel szállni az utasokat és valamelyik megsérül (pl. kificamodik a bokája, mert nagyot kell lépni és megbotlik), akkor azért felelősségre fogják vonni a vezetőt!

2013. szept. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jajj ne jöjjünk már mindig a "meghal az utas" szöveggel, ez egy emberi gesztus csupán, egyénfüggő.


Vidéken ahol lakom, a helyi buszsofőr hazafelé is megáll a kollégája háza előtt váltani pár szót, meg kb háznál is letesz ha akarod.


De néha meg jól jön, főleg a reggeli órákban mikor vár a sofőr, főleg ha látja hogy futok. Egyrészt persze, nem szép dolog késve érni a buszhoz, de mondjuk hajnal 3-4-kor melóba indulva eléggé ritka járatok vannak, 3 átszállással kell mennem, és így is 1,5-2 óra beérnem. Ilyen esetekben azért kedves gesztus ha alkalomadtán megvár a sofőr, vagy ajtót nyit ha látja hogy sietek.


De mondjuk egy 4-6 villamosnál sosem értem minek kell mindenkinek rohanni, és begyömöszölnie magát a záródó ajtón, főleg hogy 3-5 percenként jön egy villamos.


Bár sajnos inkább tapasztalom azt, hogy a sofőrök az ember orra előtt vágják be az ajtót, nem egyszer, mikor már félig fent vagy, nem mintha nem lehetne még 3 másodpercet várni.

2013. szept. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felénk van belőlük ilyen is olyan is. Vannak rendes sofőrök, akik mindig megvárnak. Sőt hazafelé nekem 7 percem van eljutni a megállóig és rohanva is nagyon neccesen érek oda. A sofőrök már tudják, hogy általában mindig azzal a busszal járunk, így ha nem vagyunk ott indulási időkor még szokott ránk várni pár percet. De van egy másik véglet is. Az egyik kedvencem amikor szivat. Rohanok a buszhoz, majd amikor a hátsó ajtónál járok becsukja az ajtókat és elmegy. Imádom az ilyen sofőröket. Azokat pedig pláne akik indulási idő előtt elmennek. Ahol én fölszállok a buszra ott egy "buszforduló" van (tehát megfordul a busz). Nem egyszer volt, hogy elment 5 perccel hamarabb, és mi rohantunk. Amíg a busz fordult addig átfutottunk a másik oldalra, reménykedve abban hogy megáll... Nem jártunk sikerrel, sőt humorosan vissza is integetett -.-" Na ezt egy picit szemétségnek tartom
2013. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
utolsó, az általában azért van, hogy futsz, mégis elindul, mert bal tükröt nézi..vitte már így el a távolsági busz a táskámat kiállás után, mert senki nem szólt a sofőrnek, hogy valaki még nem jött vissza wc-ről...különben meg kérdésre válaszolva nálunk tisza volánnál is maximum azok a járatokon elfogadott, ahol kis forgalmú községeken megy keresztül a járat, és azt is csak akkor, ha nyilván nem akadályoz mást. gesztustól függően, ha olyan a sofőr, hogy jártas a járatokban, és speciel tudja, hogy a következő busz 1 óra múlva állna meg ott, akkor megáll, de például apum, mint sofőr, illetve más sofőr is eljátszotta már azt, hogy gyorsjáratként nem állt meg ott, ahol jeleztek...mert hát csak felmutatták a bérletet és kész...és eszükbe se jutott volna, hogy ez a busz ott meg sem áll...úgyhogy szépen elmentek szegedig.
2013. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!