Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mindig pont ugyanannyit...

Mindig pont ugyanannyit késnek a vonatok, miért?

Figyelt kérdés

Lehet csak én nem értek hozzá, de azon a vonalon ahol én járok 2 éve minden nap majdnem percre pontosan ugyanannyit késik az adott vonat.

Én már ezt figyelembe véve járok ki a vonathoz és még egyszer sem késtem le.

Kérdés: Miért nem lehet átírni a menetrendet 14 perccel későbbre és akkor minden rendben lenne, a MÁV-nak sem kellene folyamatosan magyarázkodnia?



2013. szept. 27. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ebben az országban egy ilyen kis módosítás is milliókba kerülne...gondolom kikérnék 3 fajta tanácsadó cég véleményét, hogy ezt az útvonalat mennyi idő alatt lehetne teljesíteni stb. ellenben simán lehetne naponta kártérítést kérni, ha olyan dolgod lenne, hogyha pontosan kell ottlenned.
2013. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Tokió.... XD

Japánban ha késik 5 percet a vonat a felelős beosztásban lévők közül valaki harakirit követ el a szégyetől.

Ha ez nálunk is így menne már térdig állnánk a vérben és olyan lenne minden reggel a pályaudvar mint a pokol tornáca.. :P XD

2013. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont most volt nem olyan rég a hírekben, hogy lemondott a japán közlekedési miniszter, mert 1 vonat !2 percet késett! Kicsit vicces nem de?:D
2013. szept. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hallottam már én is ezt a japán példát elég sokszor, de én úgy hallottam, hogy ez a 80-as (!) években történt. :)

Bár igazából tök mindegy mikor volt, európai ésszel ez felfoghatatlan. :)


Az első kedves hozzászólónak: Biztosan igazad van abban, hogy ez a 14 perces átírás milliókba kerülne, de ez alatt a két év alatt már 4-5-ször módosították a menetrendet és mondom, csak annyit kellett volna tenni, hogy 14 perccel későbbre írják ezt a vonatot. De nem. :D

2013. szept. 27. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért érdekes, mert pàr hónapig simán el tudnám képzelni azt, hogy pályahiba miatt hosszabb szakaszon korlátozzák a vonatok sebességét és ezt nem vezetik át gyorsan a menetrendbe. Ám az év során szokott lenni 2-4 menetrendi módosítás, így akkor simán átvezethetnék. Szerintem jelezd a MÁV-Start felé a problémát!
2013. szept. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
első vagyok...csak igazából azt hangsúlyoztam, hogy korrupció sokkal nagyobb, mint a hozzáértés. ha már 2 év alatt nem jöttek rá, hogy negyed órát késik pályahibától és időjárástól függetlenül, akkor csak egy tollvonás lenne átírni a menetidőt negyed órával többre. de nem ezt tennék, hanem mindenféle plusz kerülőúton több pénzt elköltve csinálnak még egy olyan egyszerű és egyértelmű dolgot, mint például ez is.
2013. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ez önmagában ellentmondás,, Menetrend szerint késnek a vonatok. :D Érted!

Az az igazi mikor ilyen 260percet késik. És nem cicóznak ki is írják a táblára. :D Nem értem olyankor miért nem küldenek valami pótló járművet vagy valamit.

2013. szept. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!