Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egyedülláló anyaként van...

Egyedülláló anyaként van lehetőségem a Volánnál 90 % -os kedvezményes jegyet venni?

Figyelt kérdés

De akkor is meg tudom venni ezt a jegyet ha a gyerekem nélkül utazom ? És ezt hol ,hogyan kell igényelni?


"az a személy, aki vagy aki után szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, ennek igazolásával, továbbá a vele utazó 1 fő kísérője...."



2013. szept. 28. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kapsz a gyerek után magasabb összegű CSP-t? Ha igen akkor a gyerek kapott egy MÁK kártyát. Azzal ő (Ő, és NEM te!) 90%-os jeggyel utazhat, illetve vihet 1 fő kísérőt is, aki akár te is lehetsz.


A gyerek nélkül te a kártyával nem utazhatsz 90%-kal.


De ha nincs kártyátok semmilyen kedvezmény nem jár. Szimplán az egyedülállóságra nem jár ez.

2013. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kapok magasabb összegű családi pótlékot,de olyan kártyát még nem kaptam a MÁK-tól!

És direkt azért idéztem a Volánnak a honlapjáról mert értelmezésem szerint az 1 fő kísérő,eltartója is kap kedvezményt,és miután a gyerekem csak 3 éves így neki nem is kell jegyet venni ,így értelme nem sok lenne a kedvezménynek,szóval a szülőnek,kísérőnek (is) jár a kedvezmény!

2013. szept. 29. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:
"ennek igazolásával" = MÁK kártya.
2013. szept. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"És direkt azért idéztem a Volánnak a honlapjáról mert értelmezésem szerint az 1 fő kísérő,eltartója is kap kedvezményt,"


Igen, jól írtad. A TE értelmezésed szerint. Valójában nem. Ott van az idézett szövegben.


"AZ A SZEMÉLY AKI UTÁN szülője vagy eltartója magasabb összegű családi pótlékban részesül, ennek igazolásával, továbbá a VELE UTAZÓ 1 fő kísérője...."


A lényeget kiemeltem. Az a személy az a gyerek.

Tehát kap a gyerek és BÁRKI aki épp vele utazik. Te önmagadban nem kapsz.


A gyerek lesz egyszer 6 éves utána már kell jegyet vennie. És utána is kapod majd a magasabb CSP-t utána. Most így nektek valóban nem nyújt kedvezményt, csak akkor, ha a gyerekkel együtt utaztok valahová, akkor neked 90%-os lesz a jegy.

Neked egyedül utazáskor NEM jár kedvezmény.


Már csak azért sem, mert a kártya a gyerek nevére szól, és egy vele utazó kísérőnek ad kedvezményt. Tehát a kártyán a gyerek adatai vannak feltüntetve a tiéd NEM.

2013. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!