Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igényelhetek-e 90%-os MÁV...

Igényelhetek-e 90%-os MÁV utazási kedvezményt asztma miatt?

Figyelt kérdés

2013. okt. 14. 15:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%
persze, mert ha lehet, akkor neked is kéne, de előtte leoltod a kérdezőt, aztán megsértődsz....az én barátnőmnek is légzési problémára adták egyébként, azt hiszem egyszerre pár évre adják és utána menni kell újraigényelni, csak ennyit tudok róla
2013. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Köszi, így mostmár sokkal többet tudok...
2013. okt. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
61%
Mondjuk röhej hogy asztmára meg minden kis szarra lehet igényelni 90%-os jegyet, úgy, hogy ha van kísérőd, ő is azt kap, én meg daganatos betegként nem kaptam, mikor kezelésre jártam...
2013. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

Vicc ez az egész kedvezményes rendszeer. Ez a kedvezmény olyan betegeknek szólna, akik utazását megkönnyíti a kedvzmény, és az hogy velük tud menni egy kísérő is aki szükség esetén segít. Pl. mozgásukban korlátozottak, gyengén látók stb.


Ennek ellenére adják ilyenre hogy asztma. Nos egy asztmásnak mit segít, ha van vele valaki? Persze tudom most jól meg lesz magyarázva a rohamokkal, de ennyi erővel nekem is kell segítő hátha megszédülnék hirtelen....

2013. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Amennyiben közgyógyellátásra vagy emelt összegű családi pótlékra jogosult vagy (ez utóbbi gyerekek esetében) akkor kérvényezheted a TB-nél illetve az MÁK-nál (Magyar Államkincstár), de az igénylési papírt az orvosi szakvéleményed alapján kell leadnod. Amennyiben a TB és a MÁK a szakorvosi vélemény alapján úgy ítéli meg, hogy jogosult vagy a közgyógyellátásra vagy emelt összegű családi pótlékra


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

[link]

[link]


Végezetül: Csak szakorvosi igazolással és a MÁK által kiadott Hatósági igazolvány kell hozzá, hogy meg kapd a 90%-os kedvezményt a MÁV-tól.

2013. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!