Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért viselkednek így a...

Miért viselkednek így a nyugdíjasok?

Figyelt kérdés

Ma délután a 130-as buszon (első ajtós rendszer) utaztam Budapesten. A sofőr szabályszerűen kinyitotta mindig előbb az első ajtót, ott fölszálltak emberek, ennek ellenére idősebbek több megállóban is megvárták, amíg középen is nyitja az ajtót.A leszálló utasok hiába szóltak nekik, hogy első ajtós rendszer müxik, azok felszálltak, majd még rendesen föl is háborodtak, amiért a sofőr előre szólította őket és nem indult el, amíg nem mentek előre bemutatni az utazásra jogosító papírt. A "kedvencem" egy napszemüveges, saját állítása szerint majd 80 éves hölgy volt, aki a sofőr fölhívása ellenére is makacskodott középen vagy másfél percig, és csak a többi utas erélyesebb beszólásai után méltóztatott előre menni.

Miért hiányzik sokukból ennyire a közlekedéskultúra? Persze tudom, hogy nem csak ők csinálják ezt, de az ilyen utasok percekkel megdobhatják a menetidőt...


2013. okt. 17. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Több dolog miatt van ez.

1. Budapesten nem szokványos az első ajtós rendszer. Annak ellenére nem az, hogy vidéken szinte csak ilyen van, illetve Európa szerte nagyon sok városban. Újszerű nekik (nekem is), még nem szoktak hozzá.

Megjegyzem régebben volt már erre kísérlet, ami elbukott. A pestiek nem szeretik ezt a rendszert.

2. 65 év felett ingyen utazhatnak, nincs mit bemutatni, érvényesíteni.

3. Mert nem vagyunk egyformák. Ami neked nyilvánvaló, másnak talán nem. Nem kell idősnek lenni hozzá.

4. Öreg oroszlán nem tanul új kunsztokat (mutatványt)

5. Mert azt látják, egy népréteget meg sem próbálnak terelgetni a sofőrök, ellenőrök, közteresek.

2013. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2-es ponthoz: nekik személyit kell bemutatni, korukat igazolandó (mármint 65 év fölett)

5-öshöz: én már tapasztaltam olyat, hogy sofőr nem engedett föl több cigányt. Persze a fölsoroltak részéről nagyon gyakori a meghunyászkodás...

2013. okt. 17. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

"A pestiek nem szeretik ezt a rendszert. "


Hát nagyon egyszerű, szokják meg. A volánnal naponta így járok, sose okoz semmiféle gondot... Én sem szeretek dolgozni járni, mégis muszáj. Nem szeretek adót fizetni mégis muszáj. stb... És bizony, igazolványt nekik is mutatni KELLENE.

2013. okt. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!