Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Pestiek? Népligetben hol...

Pestiek? Népligetben hol tudok venni napi bérletet?

Figyelt kérdés

Holnap megyek fel, de évek óta nem voltam Pesten, félek eltévedek. Pontos leírást adna valaki?


És így kérjem, hogy bérlet?

Ha jól tudom 1650.

Ezzel mindenre fel tudok szállni, a metróra is? Fel kell mutatni az őrnek? vagy hogy van? Falusi vagyok, látszik :(


2013. okt. 25. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Népligetben lemész az aluljáróba, megkeresed a metró bejáratát. Ki van táblázva, kék "M" betűt keress. A bejárat közelében van a jegypénztár (nem kell hozzá lemenni a metróba, oda nem is engednek le érvényes jegy nélkül), ott tudsz venni napijegyet, így hívják. Meg kell mondanod majd, hogy mikortól induljon az érvényessége, ezt te tudod, majd elmondod a pénztárosnak.

A pénztáros ráírja szépen az általad kért "indulási időt", ettől kezdve 24 óráig érvényes a jegyed. Őrizd meg, mert ellenőrnek, metrós biztonsági őrnek ezt kell megmutatnod. Semmit sem kell vele tenni, nem kell lyukasztani, vagy más módon érvényesíteni, amint megkaptad a pénztárnál, már utazhatsz is vele.

2013. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rettentő hálás vagyok, nagyon köszönöm! Sokat segítettél! :) Kösziköszi :)
2013. okt. 25. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja, és Budapest közigazgatási határain belül minden tömegközlekedési eszközre érvényes(busz, villamos, metró, troli, HÉV, nem-pótjegyköteles vonatok), éjszakai járatokra is, kivéve talán a libegőt. Hajókra csak hétköznap lehet vele felszállni, szóval hajóval ezzel nem tudsz utazni, csak külön jegy megvásárlásával. Ha egyáltalán járnak még a hajók :D


Villamoson, buszon, trolin nem kell felmutatni a jegyedet, csak ha ellenőr száll fel és kéri. Kivétel néhány olyan buszjárat, amin elsőajtós felszállás van, itt a sofőrnek felszálláskor kell felmutatni a jegyet. Ennyi. Nem különbözik más város tömegközlekedésétől :)

2013. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen!:)
2013. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 25. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!