Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Így lehetséges utazni a MÁV-nál?

Így lehetséges utazni a MÁV-nál?

Figyelt kérdés
Szóval 90%-os jegyre vagyok jogosult a képzési helyem és a lakhelyem között. De nem oda akarok menni, hanem egy közelebbi városba, akkor ha egy retur jegyet kérek, de hamarább leszállok majd ott vissza, azzal a jeggyel utazhatok? Tehát, hogy megszakítom az utazást.

2013. okt. 26. 20:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha érvénytelen jegyem van akkor a kalauz hogy járhat el velem szemben? Ha azt mondom, hogy nincsenek irataim csak leszállít és nem büntet meg? Vagy csak simán nem adom oda neki. Akkor sem tud megbüntetni elvileg. nem?
2013. okt. 26. 20:22
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak a jogosult távra utazhatsz azzal a kedvezménnyel. Amúgy meg ha nem fizetsz a kalauz leszállít, de a rendőrökhöz. Már láttam ilyet.
2013. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hm. Miért? És ha valaki pl elhoz egy darabig mert lekéstem a vonatot? :D
2013. okt. 26. 20:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha Pécs és Baja közt érvényes a kedvezményed, akkor ezen a szakaszon használhatod, tehát ha csak félútig mennél, az nem gond. Viszont a két végponton kivül, vagy más vomalon nem érvényes.
2013. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na én is így gondoltam. Ez remek. Így akkor 170ft lesz oda-vissza a jegyem és nem 620 :D
2013. okt. 26. 20:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, az adott szakaszon belül rövidebb utazásra használhatod a kedvezményt. Más kérdés, hogy ez nem az állam bácsi jóságossága miatt van így, hanem mert a jelenlegi jegyrendszerben nem igazán ellenőrizhető, ki szakítja meg az utazását.
2013. okt. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
"90%-os jegyre vagyok jogosult a képzési helyem és a lakhelyem között." - NEM! 50%-os jegyre és 90%-os bérletre vagy jogosult.
2013. okt. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy ha munkanélküliként vagy képzésben, akkor valóban 90%-os jegyre vagy jogosult.
2013. okt. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Munkanélkülis. 90%os jegy.... csak tudom tán 6 hónapig mivel jártam :D
2013. okt. 27. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!