Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért hívják újabban a tömegkö...

Miért hívják újabban a tömegközlekedést "közösségi közlekedés"-nek?

Figyelt kérdés

Felszállok némelyik járatra(főleg Budapast "érdekes" részein),és olyan utasokkal van tele a járat,akik büdösek,szotyoláznak,zabálnak,ocsmányul pofáznak,szétbobálják a műa.flakont,sört isznak,még olyat is láttam,hogy odaköpött egy jól felszívott zöldászt a csuklóba.

Nem is ez a lényeg,hannem az,hogy úgy hangzik,mintha az utazóközönség valami nagy jópofa baráti társaság lenne.

Megy ez az "egyenlő a nép" jópoáskodás,minha minden kultúrált ember egy szintbe tartozna a fent említettekkel.

És mielőtt Bárki is írna ilyeneket,hogy "ha nem tetszik,menj gyalog k.csög,stb.,leírnám,hogy nem kell budai sznobnak lenni a kérdés kiírásához,én is egy olajos melós vagyok,még érettségim sincs.

Tömegközlekedés,és kész,mert az.



2013. okt. 31. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A "tömeg" szóról csupa negatív dolog jut eszébe az embereknek, míg a "közösségi" szó finomkodóbb, azt próbálja kifejezésre juttatni, hogy mindenkié, hátha tényleg mindenki egy kicsit magáénak érzi és nem rongálnak!


Szerintem.


Ezt a trendet máshol is megfigyelheted, a gyerek az iskolában nem fekete, hanem zöld pontot kap - ha valamit nem jól csinál - nehogy rasszista gondolatai támadjanak.


Így lett a mozgássérültből segítséggel élő, a tolókocsiból kerekesszék, a homoszexuálisból meleg, stb...


(Na gondolom az utolsó mondatom veri majd ki a biztosítékot a többségnél!)

2013. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tömegközlekedésnek negatív kicsengése van, és valóban igazad van, hogy jobban leírja, miről is van szó, de ugye a közösségi közlekedés szót pont azért erőltetik, hogy az emberek gondolkodjanak kicsit másképp róla, de ez persze nem fog menni, amíg olyan a tömegközlekedés, amilyen.


Megjegyzem, angolul a public transport szó sokkal jobb, mert nincs sem pozitív, sem negatív kicsengése, és ha ott azt mondanád, hogy közösségi közlekedés, vagyis "community transport", akkor az alatt valami olyasmit értenének, mint a teleautó program (meghirdeted egy weblapon, hogy hová mész és mikor, és jelentkeznek rá utasok, akik beszállnak a benzinköltségbe) vagy a kommuna autó program (nem tartasz külön autót, hanem létrejön egy szervezet, amelybe minden tag rendszeresen fizet, és fenntart autókat, és mindenki akkor foglalja le, amikor kell neki).

2013. okt. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem tetszik,menj gyalog k.csög



Látod, én is azért írok ilyeneket mert ha le is trolloznak azt még nem érzem annyira fájónak mintha azt mondanák hogy bunkó gyökér vagyok. §:-)

2013. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nem is ez a lényeg,hannem az,hogy úgy hangzik,mintha az utazóközönség valami nagy jópofa baráti társaság lenne. " Pont ezért zavar engem is baromira. Fáj a fülemnek kb. :D


Közösségi közlekedés az osztálykirándulás, vagy mikor a családdal mentek valahová.


Tömegkommunikáció, tömegsport, tömegtájékoztatás, tömegközlekedés pedig széles befogadórétegnek szóló valamik.

A tömegközlekedés széles közönség szállítása, mindenkinek szól, mindenki jogosult rá (aki fizet).


Nekem nem a tömegnyomor és nem negatív jelzők jutnak eszembe a szóról, amióta nyelvtan órán tanultuk, mit jelent: tömeg- .

2013. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valójában csak össze akarják zavarni az embereket azzal, hogy bizonyos kifejezéseket egyik napról a másikra sértőnek kiáltanak ki, másokat meg egyszerre csak lecserélnek. Mert valójában semmi sem indokolja.


Jó példa erre, hogy a 60-as évek Amerikájában a fekete sértés volt, négernek hívatták magukat. Az meg, hogy afro-amerikai, csak idiotizmus a köbön, mióta az afrikai bevándorlók Angliában született gyerekeit is annak kell hívni, holott semmi köze Amerikához.

2013. nov. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!