Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tanuló bérlet meghosszabbítása...

Tanuló bérlet meghosszabbítása a MÁV-nál. (? )

Figyelt kérdés

Történt 2013. október 21-én, hogy nővérem Budapesten meg akarta hosszabbítani az október 31-én lejárandó tanulói bérletét. Viszont Budapesten azt mondták, hogy a bérletet csak a lejárta után lehet meghosszabbítani, így ott és akkor nem tudták ezt megcsinálni. Nővérem közölte még ott a dolgozóval, hogy ő viszont nem fog visszamenni csak november 3-án, és addig itthon, Miskolcon fog tartózkodni, mire erre Budapesten egy kedves MÁV dolgozó azt mondta, hogy semmi gond, akkor meghosszabbítják majd neki Miskolcon.

Történt ma Miskolcon, hogy nővérem elment elintézni a bérlet meghosszabbítását, ahogyan azt Budapesten mondták neki. Erre a másik kedves MÁV dolgozó itt Miskolcon azt mondta, hogy mivel Budapesti pecsét van rajta, ezért ők nem hosszabbíthatják meg. Nővérem így kénytelen volt megvenni a diák jegyet, amire semmi szüksége sem lett volna, mivel erre van a bérlet, amit Budapesten nem hosszabbítottak meg, Miskolcon meg nem voltak hajlandóak meghosszabbítani.

Kérdésem az lenne, hogy hol lehet ezért reklamálni, és követelni a jegy árának visszafizetését, amit kénytelen volt megvenni, hogy visszamenjen tanulni az egyetemre, pusztán azért, mert a MÁV dolgozói nagyon nagy odafigyeléssel és lelkesedéssel végzik a munkájukat.


2013. nov. 1. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Kezdjük az elején: mit jelent az, hogy bérletet meghosszabbítani? Mert a bérletnek van egy érvényessége, ami ha lejár újat kell venni. Hosszabbítani nem lehet.
2013. nov. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, a nagy történet mesélésben én fogalmaztam rosszul. Szóval nem a bérletről, hanem "a tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez" lévő igazolás meghosszabbításáról van szó.
2013. nov. 1. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy meg lehet hosszabbítani a tanulóbérlet érvényességét? Csak mert mifelénk ha lejár a havibérlet, újat kell venni, de a kutya nem nézi meg, hogy az előzőt hol vette az ember. Illetve az üzletszabályzat sem írja, hogy meg lehetne hosszabbítani a bérlet érvényességét. Egyáltalán milyen bérlet volt ez? Mert ha jól sejtem, nem egyszerű, mezei havi tanulóbérlet.
2013. nov. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ismét elnézést kérek, nem bérletről, hanem az előző kommentben említett igazolásról van szó.
2013. nov. 1. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!