Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sopron vasútállomásán megvanna...

Sopron vasútállomásán megvannak még a vasajtók, amik elválasztják egymástól a magyar vonatok peronját az osztrák korridorvonat peronjától?

Figyelt kérdés

Amikor ideiglenesen visszaállítják a határellenőrzést Magyarország és Ausztria között (pl. tavaly volt ilyesmi pár napig Ausztriában valami világkonferencia miatt) akkor Sopronban bezárják a vasajtókat és visszaállítják a 2008 előtti határátkelési rendet?



Ugye Sopron állomás kicsit olyan volt 2008 előtt, mint Friedrichstrasse Berlinben 1990 előtt, hogy volt az állomásnak egy "belföldi" és "nemzetközi" rész, mint egy reptérnek és ezek között útlevél és vámvizsgálat után lehetett mozogni, be Magyarországra vagy ki Magyarországról.



2013. nov. 11. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Magyarország schengeni csatlakozása előtt külön aluljáró vezetett a korridorvonatok peronjához, ez ma is megvan. De szerintem az ellenőrzést ma már a vonaton végeznék az osztrák hatóságok, a magyarok pedig a peronon.
2013. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És azt nem tudod, hogy 2004 előtt volt-e az állomás nemzetközi várójában Vámmentes bolt, illetve 1990 előtt dollárbolt?
2013. nov. 11. 16:25
 3/8 anonim ***** válasza:
A külön alagút megvan még, de már egybe van nyitva a belföldi résszel és nincsenek kapuk.
2013. nov. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Néha járok az állomáson, de semmi ilyesmit nem láttam, aztán lehet vak vagyok, de szerintem nics.
2013. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincs már semmiféle szétválasztás. Az nemzetközi aluljáró persze megvan, ha kimész az egyes vágányhoz, jobbra a peron végén találod meg, és ezen keresztül jutsz el a 7-es vágányhoz, ami nemzetközi peron volt anno, de ma elég belföldi vonatok is gyakran itt állnak meg.
2013. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem volt duty free egy időben, aztán ez ugye 2004-től a vámunió miatt megszűnt vámmentesnek lenni, illetve egyáltalán lenni is. A nemzetközi váróban volt.
2013. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az 1., 2. és a 3. vágány a belföldi vonatok vágányai, az 5. és 7. pedig az osztrák vonatok vágányai voltak. De ma az osztrák vonatok stabilan csak a 6. vágányt használják, a többi jobbára vegyesen magyar és osztrák vonaté is.

Azért írom így, mert Sopron a GYSEV-nek és az ÖBB-nek is belföldi állomásnak minősül, annak ellenére, hogy határállomás.

2013. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma már a kormányablakot építik a nemzetközi váró és a vámcsarnok helyén. Én éppen a csatlakozás előtti években jártam ott sokat, de a határőrökön kívül másra nem emlékszem. Eléggé a végét járta az ellenőrzősdi, egyszer futva is átengedtek és csak épp belenéztek az útlevelembe.
2014. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!