Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Most akkor hogy is van ez?...

Most akkor hogy is van ez? (busz, büntetés)

Figyelt kérdés

A minap egy ellenőr megbüntetett (30ezer forintra) és elvette a bérletemet, mivel az új diákigazolványom nem jött még meg és a régit mutattam meg, ami ugye már érvénytelen volt. (Eddig sosem kérték el a diákot, mindig csak a bérletet nézték, szóval ezt se értem igazán hogy miért pont most...)

A tájékoztatási lapon az áll, hogy ha az ellenőrzés napját megelőzően váltott érvényes bérletét 7 naptári napon belül bemutatja az x cím alatt, akkor 1000 forint pótdíjat kell fizetnie. 1. Hogyan mutatom be a bérletem, ha elvették tőlem? 2. Ha ezt meg tudnám tenni, akkor csak az 1000 forintot kellene fizetni, vagy a 30ezret egáltalán nem tudom megúszni?

Illetve fennáll az a lehetőség, hogy jóval később fog csak megjönni a diákigazolványom (a környezetemben volt olyan aki tavaly például az igénylést követően csak félévre rá kapta meg és addig a régiét használta.), ez esetben az ellenőrök elfogadnak iskolalátogatási papírt? (mivel azért az elég gáz lenne, ha most kifizetek x összeget és ha egy hónap múlva se jön meg a diákom és megint megbüntetnek...)



2013. nov. 12. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is most igényeltem új diákigazolványt, nem tudom mikor fog megjönni, de én kértem ideiglenes diákigazolványt az egyetemen. (ez egy ilyen sima A4-es lap)

Már többször is kérte tőlem az ellenőr, és eddig mindig elfogadta. De ez nem iskolalátogatási igazolás, hanem ideiglenes diákigazolvány, nem tudom hogy az iskolátogatásit is elfogadják-e.

2013. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, most valahol azt is olvastam, hogy ha két munkanapon belül kérek ilyen ideiglenes "diákigazolványt" és azt bemutatom az irodában, akkor elvileg csak 2000 forint eljárási díjat kell fizetnem és a további pótdíjazás (30ezer forint) megszűnik. Ez lehetséges??? :(
2013. nov. 12. 15:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Valamint a lapon a 30ezer és az 1ezer forint is pótdíjként szerepel... ezt én már tényleg nem értem.
2013. nov. 12. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz?


"A tájékoztatási lapon az áll, hogy ha az ellenőrzés napját megelőzően váltott érvényes bérletét 7 naptári napon belül bemutatja az x cím alatt, akkor 1000 forint pótdíjat kell fizetnie. 1. Hogyan mutatom be a bérletem, ha elvették tőlem?"


Ez nyilván csak akkor érvényes, ha egyébként van bérleted és diákod, amit otthon felejtettél, és pont jött az ellenőr.


A bérletet akkor kapod vissza, ha a 2 napon belül bemész a megadott címre, bemutatod az ideiglenes diákot, igazolván, hogy tényleg van jogviszonyod. Ez esetben kicsengeted az eljárási díjat, a 30ezre csekket meg szépen visszaveszik tőld.


Nem olyan bonyolult ez :)

2013. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Másik dolog: azon kár picsogni, hogy "de eddig senki sem nézte meg". Ez nem így megy.

Már előre utánanézhettél volna, hogy mi a teendő, ha lejár a diákod, hiszen tudtad, hogy ez be fog következni. Feltételezem egyetemista lettél, azért kell új diák. Egy 18 éves felnőttől pedig szerintem már elvárható, hogy tisztában legyen a saját dolgaival.

2013. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Uhh, köszönöm szépen a válaszokat. Most igazán nem jött volna jól egy 30ezres befizetés. :(

Utolsó két válaszoló: Ebben teljesen igazad van, csak amikor már szeptember elején "megrendeltem" a diákot, nem számítottam rá, hogy a megérkezése ilyen sokáig el fog húzódni, és mivel nagyon sokszor ellenőriznek errefelé, és eddig egyszer sem kérték a diákot, gondoltam ezután sem fogják. Persze, ez naivság, elismerem, de már tényleg azt hittem hogy hamarosan megjön az új diák, dehát... ez van. >< Még egyszer köszönöm a válaszokat!!! :)

2013. nov. 12. 15:47
 7/7 anonim válasza:

Mikor vetted a diákbérleted?

Mert ha okt. 31. előtt, akkor még jogosan használhattad volna.

Novemberben sok kalauz büntet jogtalanul, csak sajnos kevesen vannak ezzel a szabállyal tisztában :(


[link]

2013. nov. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!