Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha van elég hely a vonaton,...

Ha van elég hely a vonaton, miért törvényszerű, hogy a fölszállók 95%-a a menetiránynak megfelelően ül?

Figyelt kérdés
Gyakran fölszállok 20-25 perccel indulás előtt a vonatomra a Nyugatiban. Nincsenek sokan egyik kocsiban sem, de szinte mindenki a haladási iránynak megfelelően foglal helyet, ennek mi értelme? Tudom, hogy sokan utálnak háttal utazni (de hogy miért, az talány), de ennyien?
2013. dec. 1. 01:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennyien. Kellemesebb menetiránynak megfelelően, azt szokja meg az ember, sőt az természetesebb.

Én buszozni szoktam, ott is a fordított ülések kelnek el utoljára.

2013. dec. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

hát nem tudom, nekem aztán teljesen mindegy az irány

kivéve, ha valami új vonalon járok, akkor könnyebben lehet szemlélődni menetirány szerint ülve

2013. dec. 1. 01:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű az oka: az ember szeme elöl van, nem hátul. Márpedig az évezredek alatt nagyon hozzászokott ahhoz az ember, hogy látja, mi van előtte, amikor mozog. Vadászat közben is, csata közben (kivéve a hátrafelé nyilazó agyafúrtabb népeket :) is. De a lovas kocsi bakján sem ül senki háttal. Ebbe rondítottak bele a jobb helykihasználás érdekében a hintók, bár a főhely, a legrangosabb pozíció a nyugati kultúrkörben ott is az előre néző, bal hátsó ülőhely volt.

A vasút sem egy régi talàlmány, nincs 200 éves. Mi emberek meg továbbra is nagyon szeretjük tudni (ha úgy tetszik: úgy érezzük magunkat biztonságban), hogy mi zajlik előttünk. De ezek szerint már vannak olyanok, akik ezen az evolúciós kötöttségen túlléptek.

2013. dec. 1. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

egyszer egy autógyár is csinált ilyent,hogy a hátsó sor ülést fordítva rakták be,mert így a fejtér nagyon kicsire is összehozható volt,

-csak nem vették meg az emberek ezt az autót,

[link]

2013. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem addig zavar a tény, hogy nem látom, hogy merre megyünk, amíg el nem alszok. Buszon egyáltalán nem ülök le olyan ülésre ami hátrafele néz, azért mert nem tudom merre megyek, a másik, meg olyan mintha mindenki nézne.

Vonaton azért jobb a helyzet, mert ott nem néz mindenki.

De pl. csónakkal sem tudok menni, olyan evezőssel, mert nem látom hogy hova megyek, és így mindig hátrafele nézegetek, és amikor hátranézek, már nem tudok mindkét kezemmel egyenletesen húzni, így marad a körbe-körbe menés.

2013. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!