Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen esetben hagyhat ki egy...

Milyen esetben hagyhat ki egy helyközi busz egy települést az útvonalából, ahova máskor mindig be szokott menni?

Figyelt kérdés

Reggel busszal megyek iskolába, a busz a szomszéd falu és egy közeli város között megy. A szomszéd falu és az én településem után bemegy még két településre, utána kimegy a főútra, majd mielőtt a városba beérne, mindig be szokott menni egy főútról leágazódó faluba. De ma valamiért egyrészt másik busz jött nem ami szokott, másrészt nem ment be abba a faluba, ahova szokott.

Ezt milyen esetben teheti meg a sofőr, és ilyenkor mit csinálnak azok, akik ott várnak, hogy erre a buszra fel szeretnének szállni?


2013. dec. 12. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Talán nagyon nagy lehetett az utasforgalom, így indíthattak egy külön járatot a "sértett" településről, és akik ott akartak fölszállni, azok a célhelyre azzal a járattal mentek el.

Tehát: "A" település az Y jobb szárának a végén van, "B" település mondjuk a bal szárának a tetején van, C település (célhely) pedig az alján. Eredetileg ugye elindul A-ból, majd bemegy B-be, és onnan elmegy C-be. De most lehet, hogy indítottak egyet A helyről és B helyről is, mert túl sok volt az utas.

Érthető voltam? :D

Lehet, hogy hülyeséget írtam, mert nem tudom, konkrétan melyik településekről van szó, így lehet, hogy másképp néz ki ez az egész.

2013. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A buszsofőr azt csinálja amit mondanak neki, akár lehetett ez is a parancs. Lehetett véletlen is, mert elfelejtette.

Azok mit csinálnak akik ott várnak? Örülnek vagy mérgesek, ez embertől függ, a diák nyilván örül az ilyennek, a dolgozó már nem biztos, várnak a következő buszig, kocsiba szállnak/taxit hívnak, vagy megy a telefonálgatás a volánhoz hogy hiba van a rendszerben.

Nálunk a mi falunkból indul a busz, de nem itt alszik, hanem a szomszéd faluban, eljön ide és megfordul.

Én akkor megyek ki, amikor elmegy a ház előtt, bőven kiérek. Volt olyan hogy nem a szokásos busz volt, én meg csak azt láttam hogy megy el a ház előtt, csak a rossz irányba, ilyenkor a következővel megyek, aztán megpróbálok igazolást szerezni a volántól.

15 percnél tovább nem várok a buszra, van következő.

2013. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha másik busz jött, elég valószínű, hogy a sofőr csak helyettesítette a kollégát, nem volt gyakorlata az adott útvonalon, így szimplán kifelejtette a települést.
2013. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!