Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan tudnám olcsóbban...

Hogyan tudnám olcsóbban megoldani az iskola és lakhely közötti utazásomat? Igénybe vehetek 90%os kedvezményt?

Figyelt kérdés
240kmre lakom a felsőoktatási intézménytől, ahova járok, havonta általában 2 alkalommal megyek haza, viszont a vizsgaidőszakban muszáj lesz gyakrabban ingáznom. 50%os kedvezményes jegyet szoktam váltani, amivel 4790ft-ra jön ki egy utam oda-vissza, gyorsvonati pótjeggyel. Tudom, hogy létezik 90%os bérlet lakhely és iskola között, de nekem nem érné meg, illetve ebből a táblázatból [link] én ugy vettem ki, hogy a 100%os diák bérlet 158200ft, ennek a 10%-a amit fizetnék is 15820ft. Ilyen esetben vehetek igénybe nagyobb kedvezményt jegyre? Ha igen, akkor milyen igazolások kellenek hozzá?

2013. dec. 16. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nincs nagyobb kedvezmény, igyekezz egy időpontra összerakni a vizsgáidat.
2013. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fontold meg valamelyik telekocsi-rendszer használatát, bár a diákjegyhez képest túl sokat lehet, hogy nem tudsz spórolni.
2013. dec. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Telekocsi rendszerek sem olcsóbbak sajnos, legfeljebb akkor, ha tényleg 4-5 diák össze tud fogni - de gondolom az egyetemen ritka, hogy ennyien ilyen távolságból pont akkor induljanak neki. Meg aztán sajnos a hallgatók között se nagyon van összefogás - legalábbis én mikor egyik szaktársamnál rákérdeztem, hogy nem-e tudna busz-ár alatt elvinni meg volt sértődve, hogy az ő Passatja bizony feláras. Pedig neki aztán tényleg mindegy lenne, hogy egyedül vagy másokkal ingázik...
2013. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!