Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek a buszon, mert a...

Megbüntettek a buszon, mert a bérletem nem plasztikkártyában volt. Vélhetően viszont a túlintelligens ellenőr hibásan vette fel az adataimat. Mire számítsak? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

A bérletem gyöngybetűvel kitöltve, a rajta megjelölt szakaszon utazok, mellette diák, igazolás, erre közli az ellenőr, hogy plasztikkártya nélkül a bérletem érvénytelen, kérné a személyim és a lakcímkártyám. Szerintem ez felháborító, fogalmam sem volt, hogy van ilyen szabály (azóta vettem egy rohadt plasztikkártyát, 50 ft...), hogy így érvénytelen a bérlet.


Írt nekem egy csekket 8 ezer ft-ról, feljegyezte a dolgaim, viszont a lakcímkártyámról az ideiglenes lakcímemet írta le; a kollégiumét. Ahol most ebben az évben felújítás van, ezért otthon lakom... azt mondták, mivel még jövőre is itt lesz a tanulói jogviszonyom, és nyilván addig vagyok oda ideiglenesre bejelentve, nem kell erre az évre megváltoztatni.


Az incidens 3 hete volt, már lassan 4, és nem kaptam semmit postai úton (pedig nem fizettem be, sajnos nincs fölös 8 ezrem perpillanat). Csak lassúak, és valahogy kiküldik ide is majd, vagy kiküldték a büntetést az üres koleszépületbe? :D


Köszönöm a válaszokat előre is :)



2013. dec. 17. 12:06
 1/10 anonim válasza:
lol, szerintem kiküldték oda. hülyeség amiért megbüntettek, szerintem csak próbálnak minél több embert meghúzni itt évvége táján, mert eddig nem jött be büntiből elég pénz. rohadjanak meg.
2013. dec. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen szabályról még életemben nem hallottam!!! :o

Mi köze van hozzá, hogy miben tartjuk a bérletet?


Én a helyedben bemennék (ha még fiatal vagy, akkor a szüleiddel), és akkora balhét csinálnék, hogy zengne az épület!

2013. dec. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szerintem is bar.mság, mellesleg a honalapjukon sem írnak ilyesmiről, végignéztem pedig az utazási feltételek mind az ikszpluszegy oldalát. azért nem akarok csak balhézni, mert ha tényleg nem kézbesítenek ki semmit a rossz cím miatt, talán elévül a dolog.
2013. dec. 17. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Ilyenről még én sem hallottam, ez felháborító! Én nem hagynám annyiban az biztos, menjetek be reklamálni, ez nonszensz. Megvan a bérleted, ki van töltve, van érvényes diákod és még igazolásod is és megbüntet??? Én semmit nem adtam volna oda neki, ezt hogy képzelte? Most rendesen ledöbbentem...
2013. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos megdöbbentő, mi megy manapság... az eset után amit tudtam, csak elolvastam a büntetés-témakörben mindenféle tömegközlekedési járművel kapcsolatban, hihetetlen milyen sztorik vannak. Ha még a szolgáltatásuk olyan kiváló lenne... pedig mindnyájan tudjuk, mi a helyzet minőség-fronton.


Azt mondjátok, megérni kiverni a hisztit? Nem lehet hogy csak én járok rosszul?


Köszönöm az eddigi válaszokat, tanácsokat :)

2013. dec. 17. 15:08
 6/10 kovpet ***** válasza:

Melyik cég ez?

Mi áll a papíron a pótdíjazás okaként (mert büntetni nem tudnak, nem bíróság...)?

Ha nincs felsorolva az utazás feltételei között az, hogy kell a tok, akkor nem kell és nem jogos az egész.


Ha nem élsz panasszal ellene, akkor bizony behajtják kamatostul, tehát ne hagyd annyiban. Vagy reklamálj, vagy fizess, de ne dugd a homokba a fejed, mert az a legrosszabb döntés.

2013. dec. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem megérné, semmiképp ne hagyd annyiban, tegyél panaszt.
2013. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az utazási igazolvány egyéb okok miatt érvénytelen volt rubrika van beikszelve, hozzá tartozó pontozott vonal kihúzva.
2013. dec. 17. 17:14
 9/10 A kérdező kommentje:
zala volán egyébként. meg az érvényes bérlet bemutatásának helyét, időpontjának lehetőségét is kihúzta. kedves hölgy... remélem szép karácsonya lesz.
2013. dec. 17. 17:25
 10/10 anonim válasza:

undorító, ezeknél nincsen határ...

pereld be őket. lehet még nyersz is vmi pénzt.

2013. dec. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!