Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes így a diákigazolványo...

Érvényes így a diákigazolványom vagy nem? NAGYON SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Július 13-án töltöttem a 16-ot ( én már beleesek a 16 évig tankötelezett új törvénybe) Hétfőn utaznék elég messze, és új fajta diákigazolványom van, augusztus végén kaptam meg. Aki odaadta, azt mondta, hogy nem kell rá matrica, viszont most mindenhol azt olvasom, hogy kell rá, és már nemtudok rá szerezni. Érvényes matrica nélkül is ?? Nagyon fontos, mert elég sokkal kéne többet fizetnem, ha nem tudok diákjegyet venni ... :S

2013. dec. 26. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31-éig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti. 2013. október 31-ig érvényesek a közoktatásban a 2012/2013. évi, a felsőoktatásban a 2012/2013. II. félévi matricával érvényesített diákigazolványok. Az oktatási intézmény által kiállított ideiglenes diákigazolványnak minősülő igazolások a kiállítástól számított 60 napig érvényesek, szükség szerint tehát 60 naponta újat kell beszerezni. Kedvezményes tanulóbérletet csak érvényes diákigazolvánnyal, vagy az oktatási igazolványokról szóló, 362/2011. (XII. 30.) számú kormányrendelet szerinti ideiglenes diákigazolványnak minősülő igazolással lehet használni, ezek nélkül a bérletszelvény nem érvényes, utazásra nem jogosít."


Ha a fentiek értelmében nem tudod a diákkedvezményt használni, utazz vonattal, mert azon 33%-os ifjúsági kedvezményt tudsz igénybe venni alapvetően péntek 10 órától vasárnap éjfélig és ünnepnapokon, valamint most január 1-én estig folytatólagosan.

2013. dec. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor te már nem vagy tanköteles, így kell rá matrica.


De azt mondom (bár ilyet nem szoktam) hogy utazz diákjeggyel, és a kalauznak ne valld be, hogy te 16 évig voltál tanköteles... Ha kötekedne, közöld, hogy 18 évig tanköteles vagy és addig nem kell rá matrica, te ezt tudod. Vész esetén a másik hozzászóló által idézett törvényt add neki át. Nem fog kötekedni.


Utána az első tanítási napon ugyanazzal a törvénnyel menj be az iskola titkárságára és kérj egy matricát emiatt. Ott már mondhatod, hogy a kalauz szólt, hogy kell rá matrica mert nem vagy tanköteles.

2013. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok: valóban, neked kell matrica. Menj tehát vonattal és kérd a 33%-os kedvezményt!
2013. dec. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kaptál 3 értelmes lényegre törő és legfőképpen helyes választ. Mi a szarnak kellett most ezt kiemelned?
2013. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!