Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyik a jobb és miért? A...

Melyik a jobb és miért? A fülkés vagy a termes vasúti kocsi?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 17:11
1 2
 1/13 Balta apó ***** válasza:
81%

Hogy melyik "jobb", arra szerintem nem lehet egyértelműen válaszolni. Egyiknek ez az előnye, a másiknak az.

Én a fülkéset szeretem jobban, mert "családiasabb" és a kis térben hatékonyabb a fűtése. Viszont szűk a folyosója, és ha tele van a fülke, akkor nehéz kikászálódni. Ja, és gondolom a vételára drágább, mint a termesé.

2014. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Én 6 évig minden nap vonattal jártam iskolába és a reggeli vonat nagyobb része fülkés, kisebb része termes volt általában. A fülkéset gyűlöltem, mert mindig tömve volt az egész, a kis "folyosón" levegőt se lehetett kapni, úgy tömörültek az emberek, mint a heringek. A leszállás egy örökkévalóság volt, libasorba toporogni, sokan megálltak és megvárták, amíg a fülkéből kiszállnak, addig meg csak állt a sor, stb.. A termeset se szerettem, de ott legalább könnyebb volt a leszállás.
2014. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első, nincs árbeli különbség.


Alapvetően a termes kocsikat szeretem jobban, mivel jobb a térérzeted, át tudod tekinteni a kocsit (pl. kik az utastársaid a kocsiban), nem annyira kell idegeneket az intim szférádba engedni és a kilátás is jobb. A fülkés kocsikat csak esti utazásnál szeretem, mivel kevésbé kihasznált vonatokon akár le is lehet rúgni a cipőt és aludni egy jót vízszintesben. :)

2014. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Balta apó ***** válasza:
#3: de, szerintem van. Gondolj bele, mennyi anyag és mennyi meló kell az egyes fülkék kialakításához. Nem a jegyárról beszéltem, hanem arról az árról, amit a MÁV-nak kell fizetnie a kocsiért. A termes nyilván olcsóbban megvehető.
2014. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A fülkést akkor szeretem, ha kevesebben utaznak, személyesebb a hangulat az emberek között, ha egyedül vagyok nyugodtan lehúzhatom az ablakot, nézhetek filmet, elfeküdhetek, szétpakolhatom a cuccom. Hátránya az hogy az emberek sokkal pofátlanabbak, és 5-6-an beülnek 8 fős fülkébe, aztán a többi meg hagy álljon a folyosón. Ilyen a termes kocsikban nem annyira van, mert ott lehet balhézni alkalomadtán a helyért.


Amit mondjuk utálok, mikor termesben annyian vannak, mellém állnak, basztatják a fejem, vállam, mert a parasztja nem képes levenni a hátáról a táskát, fülkésben annyira nem zavaróak ezek a rendezkedések.


Termesben mondjuk nagyobb biztonságban érzem magam, át tudom tekinteni kik vannak a kocsiban, ezt fülkésben nem tudom megtenni.

2014. jan. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sokkal jobban szeretem a fülkéset, de mindkettőnek van előnye. Én a fülkésben sokkal jobban érzem magam, hosszútávon sokkal kényelmesebb az utazás. A termesben viszont, ha tömeg van, akkor is könnyebb az utascsere, de ez inkább csak az elővárosi vonatokon számít, gyorsvonaton, ami csak néhány megállóban áll meg, ott fülkés. Én pl. kettő vasútvonalon utazok rendszeresen: 2-es (Budapest-Esztergom) és 120-as (Bp-Békéscsaba-Lőkösháza) és a 2-esen közlekedő Desiro motorvonaton Pestig már zsibbad a fenekem a kényelmetlen ülésen, és a 120-ason gyorsvonattal, ami fülkés és kényelmesebb, sokkal jobb, nagyobb távot is kényelmes megtenni. Ebből is jobb a fülkés.
2014. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Hátránya az hogy az emberek sokkal pofátlanabbak, és 5-6-an beülnek 8 fős fülkébe"


Akkor nekünk is oda kell "pofátlankodni"...Volt már velem ilyen, fülkés gyorson utaztam, folyosó dugig, míg egyik fülkében látom, hogy csak hatan vannak, persze cucc, ruházat szétpakolva mindenfelé. Na ez engem teljesen hidegen hagyott és befészkeltem magam. Látnia kellene mindenkinek egy két benn utazó arckifejezését :D (talán mondanom sem kell, hogy a tömegközlekedés krémje utazott ott: sznob díszpic.sák, akiknek nem jutott már pótjegy IC-re, meg nyuggerek)

2014. jan. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A fülkés a jobb mert ha mondjuk telefonálok kinek van köze hozzá, és ha beszélgetek ahhoz sincs nem szeretem a termeset de manapság a mávnál a zalai gyorson és a 100-ason lévő sebeseken kívül nincs nagyon fülkés, ja meg néhány kanizsai gyors/sebes
2014. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez alapvetően távolságfüggő. Nem is véletlen, hogy a nagyobb hatótávolságúnak szánt vonatokba szokás fülkéset, elővárosi forgalomba/személyvonatba termeset.

Hosszú utazásnál a fülkés jobb. Rövid utazásnál, sok utassal, a termes.

2014. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9-es, ez így igaz! Mind a kettő jó, arra a célra, amire ki lett találva. Gyorsvonat: fülkés, személyvonat:termes.
2014. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!