Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Svájcban buszvezetőként...

Svájcban buszvezetőként dolgozik valaki? Lenne egy kérdésem hozzá! Illetve akik ott élnek magyarok, mennyi idő alatt lehet megérteni a kinti beszédet?

Figyelt kérdés
Meg lehet valahol tanulni (neten/tanárnál) de még itthon ezt az akcentust?

2014. jan. 4. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem élek kint, csak ismerős és nála voltam kint egy hetet. Alapvetően németül tudok, van középfokú nyelvvizsgám, de kb. 5 éve csináltam, azóta csak elvétve használom, ergo nem is olyan aktív a nyelvtudás vagy ilyesmi.

Amikor kimentünk ott az ismerősömön keresztül eléggé sok svájcinak élveztük a társaságát. Az első 1-2 nap alig értettem valamit a beszédükből, aztán egyre többet értettem, az utolsó napon már szinte mindent értettem, mindent el tudtam mondani és azt vettem észre, hogy néha én is már az ottani dialektus szerint ejtek ki egy-egy szót. Szóval szerintem ha jól megtanulsz németül, akkor simán meg fog :)

2014. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tudok németül, nekem is van vizsgám, de jóval több ideje nem aktív a tudásom már, mint neked.


Ennek a videónak viszont csak kb. a negyedét/harmadát értem csupán: [link] :)


Azt figyeltem meg, hogy olyan, mintha a szavak elejét és végét nem ejtenék ki rendesen, sőt mintha a végét "meg is cifráznák" egy kicsit.

2014. jan. 4. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ melyik tájon vagy, én St Gallen kantonban voltam, amit megfigyeltem, hogy az ei-t (meine, deine stb.) sokszor simán í-nek ejtik, illetve a szavadat sokszor használják kicsinyítő képzővel (Brot -> Brötli), néha francia szavakat használnak (arra pl.: mindenki a mercy-t használta köszönömnek) és néha valóban mondanak olyan dolgokat, amiket én sem tudtam egész hova tenni :D
2014. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ugyan buszvezető még nem voltam, de azt kell mondanom, nagyon jól be kell tanulnod a menetrendben szereplő város/utcaneveket, jól kell ismerned a számokat. De még ez sem garancia a sikerhez.
2014. jan. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ott kin van tanfolyam, MO-on nem igazán.. Esetleg apróhírdetést adj fel, h olyan személyt keresel,aki kinn élt v svájci MO-n lakik.. és hozzá járhatnál..


buszsofőrnek igen jó helyismerettel kell rendelkeznie az adott városban/környéken. kemény dió lenne... 1 elmegy és itteniek sokan jelentkeznek a helyére....


az itteni svájci német nyelvet úgy lehet megtanulni,hogy ragad. én pár hónap alatt eléggé jól megértettem már.. persze némettudás kell hozzá és arra épül a megértése

2014. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!