Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet leghatékonyabban...

Hogy lehet leghatékonyabban legvövidebb idő alatt megtanulni Budapesten közlekedni?

Figyelt kérdés
valami szisztéma van erre? esetleg egy módszer hogy miszerint kell tájékozódni?szeretném mielőbb kiismerni magam budapesten bárhol legyek is, tudjam mi merre van.

2014. jan. 13. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyèl egy friss, jó térképet. (Vigyázz, mert március-àprilis tájékàn az M4 metró átadása miatt nagy átszervezések várhatók, amik hamar elavulttá teszik a térképeket!)


Nézegesd sokat, kövesd végig ujjal a különböző járatokat a térképen és mondogasd a megállók neveit. Bebiflázni felesleges, csak legyenek ismerősen csengő nevek. Kezdd mindig vagy a belvárossal, vagy azzal a környékkel, ahol mozogni fogsz!


Aztán kezdd el szabadidődben tervezett vagy random útvonalak mentén beutazni a hálózatot, főleg a felszínit. Nagyon hamar rá fogsz jönni, hol, milyen kapcsolatok vannak, mi, mennyi időbe telik.


A helyedben először a villamoshálózattal és az 5, 7, 9, 86-os buszokkal kezdeném, mert ezek adják a hálózat gerincét. Utána jöhet a többi belvárosi busz és a trolik, aztán a külvárosok. A metrókon pedig még egy csecsemő is kiigazodik, az mindegy is.

2014. jan. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Lásd fenti hozzászólást, de a 21. században térkép helyett ajánlanám inkább az okostelefonos appokat :) (térkép, menetrend)


A főbb csomópontokat érdemes megjegyezni, a legtöbb járat érinti ezeket. A belvárosban sétálgathatsz is, mert sok megálló közel esik egymáshoz, és egy kis gyaloglással megúszható egy-egy átszállás.

2014. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 3 metórvonal, a 1-2-4-6os villamosok, és néhány nagyobb buszjárat (5,7) megjegyzésével mindent meg tudsz közelíteni kellően.
2014. jan. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából leghatékonyabban úgy lehet, hogy google mapsen megtervezed az útvonalat, és sokat utazgatsz.


De úgy is kialakul mindenkinek a saját mozgástere, azon belül meg hamar megszokod mi merre van.

2014. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
így van, megszokás kérdése. én sem pesten élek, néha koncertekre feljárok, és előtte google maps-en megnézem merre van, és ahogy mondta valaki, igazából a főbb vonalakon szinte bárhova el lehet jutni. legalábbis én még nem jártam úgy, hogy Népligetből ne tudtam volna akár 1es villamossal, akár 3as metróval eljutni valahova.
2014. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden utad előtt google maps-el megtervezed az útvonalat aztán jóság, egy idő után meg megy majd már fejből is. Esetleg azzal tréningezhetsz, hogy azoknak akik ezt képtelenek megtenni és itt kérdezgetik, hogy mi merre hány méter kikeresed és megírod válaszul.
2014. jan. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 10 deka farhát ***** válasza:

Ugyanúgy, mint bármi mást megtanulni: minél többször, minél gyakrabban "gyakorolni"! :)


Vegyél egy havibérletet, találj ki magadnak úticélokat, Google Térképpel tervezd meg, hogy jutsz oda, majd próbáld ki élesben is! Utazgass sokat a főbb közlekedési útvonalakon (az előbb már felsorolták), így megtudod, melyek azok a fontosabb csomópontok, ahol egyikről a másikra át tudsz szállni (vagy a peremkerületbe induló járatoknak melyik belső csomópont a végállomása).

2014. jan. 22. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!