Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok erről a gyorsvon...

Mit gondoltok erről a gyorsvonati pótjeggyel kapcsolatos ötletemről?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint csak abban az esetben kellene gyorsvonati pótjegyet szedni, ha teljesül az alábbi két föltétel:


1) Az adott viszonylaton az utas rendelkezésére áll REÁLIS, olcsóbb személyvonat, mint alternatíva.

2) A gyorsvonat valóban (jelentősen) gyorsabb, mint a személy.


Tehát például: Ceglédről és Szolnokról kismillió személy megy minden nap Budapestre (igaz, Szolnokról inkább a Keletibe, míg a gyors a Nyugatiba), ráadásul a gyors Cegléd után Pestig nem áll meg sehol, így aki ezeken a viszonylatokon az igenis fizesse meg a pótjegyet.

A kettő közt fekvő Abonyból Pestre utazóknak is nagy előny a gyors, hiszen elérik Pestet két megálló alatt. Csakhogy onnan Budapestig személy reggel fél héttől este fél tízig nem közlekedik, tehát a MÁV nem kínál reális alternatívát. Az e viszonylaton utazók tehát ne fizessenek pluszban. Aki azonban Pestről utazik Abonyba, az igen, mivel a Nyugatiból két óránként indul személy.


Abony és Szolnok közötti utazáshoz rendelkezésre áll más lehetőség, vagyis személyvonat, de az ugyanúgy 10 perc alatt teszi meg a távot, mint a gyors, előnyt tehát nem jelent. Ezért itt sem kellene a pótjegy.


Mit gondoltok erről? Szerintem jóval korrektebb lenne, mint a kormány jelenlegi agymenése, amely (majdnem) minden gyorsvonatozót büntet, gyakran a semmire.


2014. jan. 14. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyorsvonat nem azért gyors mert nagy a sebessége hanem mert nem áll meg mindenhol.

És ha jó lenne az ötleted, akkor miért nem küldöd el a MÁV-nak? Itt max fikázzák, tehát feleslegesen pazaroltad az idődet.

2014. jan. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel tisztában vagyok...

Majd lehet elküldöm nekik kíváncsiságból, de sok értelmét nem látom, mivel ebből nyilván jóval kevesebb lenne a bevétel.

2014. jan. 14. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elvben jó ötlet. De a MÁVot nem fogja érdekelni. Nekik így jó. Mármint a fejeseknek, nem a jegyvizsgálóknak, nekik is tele a tökük a sok felesleges huzavonával. Én pont olyan távon utazom, ahol a személy és a gyors is mindenhol megáll, de bérletes vagyok, így nem kell pótjegy.
2014. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A MÁV-ot nem érdekli, és ha érdekelné se tudna tenni túlzottan sokat. Nem beszélve arról, hogy egy ember véleményére egyik szolgáltatónál se divat adni.


Emlékszem, amikor írtam nekik, hogy a két utolsó páratlan záhonyit nem lenne-e jobb fordítva közlekedtetni (az utolsó előtti csak Püspökladányig megy, az utolsó meg csak Szolnokig). Azt a választ kaptam, hogy ha ez tényleg több utast is érint, akkor fogjunk össze... Szóval erről ennyit, pedig az semmi bevételkieséssel nem járna nekik, mert ugyanannyi kilométert tennének meg a vonataik, csak "más sorrendben".

2014. jan. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ugye egyikőtöket sem zavarja, hogy nem a máv állapítja meg a menetdíjakat? Így nem nem érdekli a mávot a javaslat, hanem hatásköre, beleszólása nincs a jegyárakba....
2014. jan. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy jó ötlet. Ugyan a MÁV, nem tud beleszólni a jegyárba, de a menetrendbe igen. Felénk megy személy, gyors és IC-is de esküszöm, ez az egész dolog egy nagy vicc. Mármint a menetrend. A személy a délibe, míg a gyors és az IC a Keletibe megy. Namost a személynek csupán 4 perccel több a menetideje, mint a gyorsnak Kelenföldig. (megjegyzem a gyorsított személy hamarabb ér be mint a gyors, és nem kell rá pótjegy...). Azt gondoltam, hogy a gyorsokat ritkítani fogják, dec.15-től mert konkrétan a kutya sem utazik vele csak akinek nagyon muszáj. Ugyanis a személyvonat korszerű FLIRT, a gyors pedig elavult, koszos és hangos Halberstadti kocsikból áll. Akinek a Keletibe kell mennie az is inkább az IC-t választja, mivel kibírja azt a plusz 150 forintot, és emberi körülmények között utazik. Nem is értem, hogy éri meg ezen a szakaszon a gyors.
2014. jan. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Figyeljetek, ha nincs semmilyen visszajelzés, akkor tényleg nem fog történni semmi. Ha van, akkor lehet, hogy vàltoztatnak a mostani rendszeren, főleg a választások előtt.


Én pl. javasoltam a köbánya-kispesti késő esti metró-vonat csatlakozások javítását: az ütem szerinti óra :38-as Nyugati pályaudvari indulás helyett :43-kor indulnak a késő esti személyek, így pont kényelmesen elérhetők azóta ezek a vonatok a metrótól. Igen, kellett ehhez pár emailt írni, de meglett az eredménye.


Itt most az a nagy gond, hogy a pótjegy bevezetése abszolúte kormányzati döntés volt és amióta fülkeforradalom volt, a kormányzat nemigen érzékeny a lakossági visszajelzésekre. De meg kell próbálni. És persze meggondolni, hova kerül az X tavasszal...

2014. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"És persze meggondolni, hova kerül az X tavasszal..."


Ezt az ócska dumát minden kommented alá betolod, de már sokadik kérdésemre sem válaszoltad meg, hogy mégis hova "kell" húzni az X-et hogy jó helyen legyen SZERINTED?


A jobbik-féle "Mindenacigányokhibája" bandára, vagy esetleg az lmp-mszp-együtt féle nyugdíjasbulira? Na hova kell húzni? Minden banda bemutatkozott már 1-2 alkalommal és mindegyik alkalmatlan. Komolyan az X-ezés a megoldás? És az, hogy ezt minden hozzászólásodban leírod?

2014. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hetes, te hová teszed majd az X-et? Arra az MSZP-re, amelyik vasútvonalak tömegét zárta be nem is oly rég?
2014. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!