Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mivan akkor ha megbüntettek a...

Salvatore kérdése:

Mivan akkor ha megbüntettek a buszon és nem fizetem ki a bírságot?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a körösvolán megbüntet de nem tudom kifizetni mert 21éves vagyok,most kezdtem el dolgozni és így is elég kevés fizetést kapok,viszont nem is téríti a cég a költségeim egy részét,így kénytelen vagyok néha bliccelni.

2014. jan. 29. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyszerű. Kamatozik, halmozódik a kamat, kapod a felszólításokat így el sem fog évülni. Ha nem fizetsz behajtják, vagy ingóság lefoglalásával vagy a fizudból. De ekkor már több 100 ezres tételről beszélünk.


Ha meg azt mondod kénytelen vagy bliccelni akkor 2féle ember lehetsz: a, nem tudsz takarékoskodni b, gyökér hogy tudod hogy lopsz de letojod.

Gondold át. Beszélj a főnökkel hogy nem tud-e hozzájárulást adni, vagy valahonnan máshonnan kerítsd elő a pénzt (kevesebb telefon, gyengébb net, kevesebb TVzés...)

2014. jan. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele és le is hordott.Heti 20óra melóval szerinted mennyit kapok?Egyébként nem telefonálok és nem tévézek.Megpróbálom részletbe elintézni hát ha lehet.
2014. jan. 29. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Keress még egy félállást.
2014. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Munkaadó sajna nem köteles az utazást téríteni, van olyan ismerősöm akinek fizujából havi 30k megy bérletre, közelebb meg nem volt állás.
2014. jan. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi volna? Eleinte csak felszólításokat küldözgetnek az egyre csak kamatozó tartozásod kiegyenlítését követelve, majd idővel eladják a tartozást egy követeléskezelő cégnek, akik hamar jogi útra fogják terelni az ügyet. Az ítélet borítékolhatóan az lesz, hogy fizetned kelk, de eddigre a büntetéshez és kamataihoz hozzájönnek az eljárási költségek is. A bírósági végrehajtás sorám ezt a tartozást vagy inkasszóval, vagy ingósàgaid egy részének kényszerértékesítésével fedezik.
2014. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Munkaadó sajna nem köteles az utazást téríteni,"


Téves. Ha a munkavállaló állandó lakhelye és a munkavégzés helye nem azonos településen van a munkáltató köteles a helyKÖZI közlekedési bérlet legalább 86%-át megtéríteni.

2014. jan. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon érdekes, helyszinek és cégek nevesítése nélkül, sacc 25km es távra napi oda-vissza, 25k hufért veszi ismerős a bérletet, és mindezt saját pénzből kell neki, nem kap semmi járulékot rá.
2014. jan. 30. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor átverik, de minimum a tv. Ellen tesznek. Csak gondolom valami kis ócska helyen dolgozik, anol nem mer megszólalni mert maximum kirúgják,més jön helyette 3 másik új...


Amugy a 39/2010- es kormanyrendelet irja elo, a 3. paragrafus 2-es pont.

2014. jan. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben törvénytelenül jár el a munkaadó. Érdemes a hasonló cipőben járó munkavállalóknak összefogniuk és együtt kikövetelni a nekik járó költségtérítés kifizetését. És itt bizony kemény szàzezrekről van szó... A munkaadó válasza nyilván a kirúgás lenne egy-egy pattogó ember esetén, de többet egyszerre már nem biztos, hogy tud nélkülözni, ráadásul aki nem hagy más támadási felületet, az jó eséllyel megnyeri a jogtalan elbocsátás miatti munkaügyi pert.
2014. jan. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Így van. Ha az állandó lakcímedtől eltérő településre jársz dolgozni, KÖTELES a munkába járási útiköltség 86%-át fizetni.
2014. jan. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!