Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Volán buszon megbüntettek,...

Volán buszon megbüntettek, kamuztam, (alul bővebben) lehet e belőle problémám?

Figyelt kérdés
Szóval még májusban megbüntettek a buszon 8000 ft-ra,mert a bérletem 10 kilométerrel rövidebb volt(hogy miért az magánügy,erre ne térjünk ki).A bérleten fel volt tüntetve a nevem és a lakóhelyem,ezt az ellenőr felírta,az utcát és házszámot pedig kérte hogy diktáljam be.Én egy kamu címet diktáltam.A probléma az hogy nem túl nagy községben lakok és ráállnak e annyira az ügyre,hogy kinyomozzák a valós lakcímemet,vagy szarnak az egészre és nem lesz belőle semmi problémám?nem igazán szeretnék hónapok,vagy akár évek múlva papírt kapni erről hogy több százezer,vagy akár millió elmaradásom van,lakcímem kiderítették,stb.Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 15. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet.Bekell fizetni.
2013. szept. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy megkeresnek és jóval többet kell majd fizetned, de ha aláírtad a jegyzőkönyvet, annak tuti van egy olyan paszsusa, hogy "Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az általam megadott adatok a valóságnak megfelelnek."

Tehát ezért pluszban felelősségre fognak vonni. Most pontosan nem tudom, hogy mi ennek a tényállása, de már nem szabálysértés kategória, hanem bűncselekmény.

2013. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
így van. amúgy bérleten úgyis volt valami másik adat szerintem, amiből simán beazonosíthatnak. és ahogy a második is mondja, emellett még hazudtál is, aminek akár külön is lesz majd következménye.
2013. szept. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krisztii55 válasza:
Fizesd be, mert azért kérték el a lakcímed, ha nem fizeted ki akkor küldjenek értesítőt, de nem tudom hogy annyira foglalkoznának vele hogy kinyomozzák. De ha befizeted, semmi bajod nem lehet.
2013. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!