Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy zajlik egy vasúti határel...

Hogy zajlik egy vasúti határellenőrzés?

Figyelt kérdés
Például átszeretnék menni Gyékényesről Kaproncába, akkor a vonatra feljönnek a határőrök és átvizsgálják az útleveleket stb. vagy önként kell jelentkezni mit tudom én valahol az állomáson.

2014. febr. 23. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég régen jártam külföldön vonattal. Akkor úgy nézet ki, hogy a határőrök és vámosok jóval a határ előtt felszálltak. (pl. a Hungária-expressre már Pesten). Végigmentek a kocsikon, s mire a határhoz értek, addigra végeztek is az utasellenőrzéssel.

A határon volt olyan, hogy tükrökkel végégnézték a vagonok alatt a vonatot, s külön csapat a szerelvényen is megnézte a rejtőzködésre alkalmas helyeket.

2014. febr. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel ma már belföldi utazásra is használhatók a nemzetközi vonatok, az ellenőrzés a határon történik. Gyékényesen a magyarok, Kaproncán a horvátok ellenőrzik végig a vonatot, leszállni nem kell.


Magyarországról indulva ez csak akkor van másképp, ha Ukrajnába, Csap állomásra utazol vagy onnan indulsz, ott ugyanis az állomásépületben folyik az útlevél- és a vámvizsgálat is, ha nem átutazóban vagy az állomáson.

2014. febr. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 homo ludensz ***** válasza:
Régen a VESZD (vonatellenőrző) részlege a Határőrségnek ellenőrizte az utasok úti okmányait és főként a nyugati határ felé közeledve a nagyobb csomópontokon volt egy egy helyi kirendeltség.Ma már nincs Határőrség sem hiszen beleolvasztották a Rendőrség kötelékeibe.
2014. febr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Gyékényesen a magyarok, Kaproncán a horvátok ellenőrzik végig a vonatot, leszállni nem kell. "


Egyáltalán nem így van.

Gyékényesen felszállnak a magyar és a horvát határőrök és vámosok is, és mindketten végigmennek. A magyarok elől, a horvát hátul. Egyesével elkérik az útlevelet/személyit, és a menetjegyed. Néha megkérdezik meddig utazol. (Mondjuk nekem szabadjegyem van abból nem derül ki, lehet a normál jegyesektől nem.)

Visszafelé Kaproncán felszállnak a horvátok és menet közben ellenőriznek, de nem túl tételesen, csak úgy ránézésre. Mi futóztuk a Dráva hidat, amikor jött, csak mosolygott és mondogatta, hogy foto-foto-drava-drava :D A magyarok viszont rendesen lehúzták a személyit egy leolvasóval.

2014. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!