Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért van az, hogy a 2-es...

Miért van az, hogy a 2-es metró vonalán a megállóhelyeken sosem működik egyszerre az összes mozgólépcső, és az a 6x10^23 ember, aki kiszáll, az mind egy lépcsőn kell, hogy összezsúfolódjon?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Van amikor mind megy. A forgalom nagyságához igazodik. 50 éve metrózom, de soha nem volt gondom a lépcsők számával. Sokkal inkább azzal, hogy sokaknak ez az öt évtized nem volt elég arra, hogy megtanulják használni. Álldogálni rajta jobb oldalon kell. A bal fele azoké, akik sietnének.
2014. febr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Ja: egyébként azért, mert felesleges is mind járatni, meg pihenők nélkül több karbantartás kellene, magasabb üzemetetési költség mellett. A haszon pedig jelentéktelen.
2014. febr. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg tényleg kritikán aluli a budapesti mozgólépcsők menetrendje. A nagyobb állomásokon elég nagy tülekedés alakul ki, ha két vonat érkezik be egyszerre. Ez különösen annak fényében zavaró, hogy nagyon jól automatizálható a mozgólépcsők ki- és bekapcsolása: ismert egy ember szállításának az ideje, ha ennek ideje alatt senki sem lép a lépcsőre, akkor az leállhat. A rálépést pedig egy egyszerű fotocellával lehet ellenőrizni.
2014. febr. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Ha nem egymás után állnának hanem egymás mellett, kétszer annyi ember elférne a mozgólépcsőn. De nem, a magyar embernek fel kell szaladnia a mozgólépcsőn. -.-

Azon, ami egy percen belül felvinné akkor is, ha csak simán állna rajta.

2014. febr. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%

"De nem, a magyar embernek fel kell szaladnia a mozgólépcsőn. -.- "


Úgy mellékesen az összes Nyugati országban képesek a jobb oldalra állni, meglepően nálunk is egészen jól működik ez a szokás, leszámítva azt a 100-ból 1-2 embert aki csak azért sem képes arrébb állni.

2014. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Amikor kevés ember van, akkor igen, álljanak jobbra, lehessen menni baloldalt.

De amikor tömeg van, könyörgöm, egymás mellé, egymás után kettővel és mindkét oldalra tessék állni!

200 emberből 1 akar felgyalogolni, mikor tülekedés van, viszont kétszer, háromszor gyorsabban elfogyna a tömeg, ha egymás mellé állnának!!!


Amúgy én gyalogolós vagyok, egyszerűen mert "pörgős" vagyok és idegbajt kapok a mozgólépcső gyök kettő sebességétől.

De én nem szeretek tömegben felgyalogolni, mert úgyse lehet elférni egy tömött jobboldali sor mellett.

Így amondó vagyok, mindenki hamarabbi buszt ér el, hamarabb ér oda, kevésbé unja halálra magát, ha tömegben kétoldalra állnak!

2014. febr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!