Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van kedvenc helyetek a buszon?

Van kedvenc helyetek a buszon?

Figyelt kérdés

Ahová lehetőség szerint mindig leültök, mondjuk ha helyközin vagy helyi járaton hosszabb útra mentek, akkor szálltok fel, mikor sok hely van.

Vagy van olyan, amit utáltok?


2014. márc. 6. 09:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Anno, amikor sokat buszoztam, a bal 1 volt a kedvencem.
2014. márc. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
81%

nekem jobb oldalt hátul az utolsó előtti ablak felőli ülés (volt) a kedvencem távolságin :-)

mostanában inkább vonattal járok, de ott is azt a helyet vadászom :-D

2014. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Helyközin a jobb oldali első ülés ablak melletti ülése.

Ha ezt nem lehet, akkor jobb oldalon és ablak mellett, és a legvégén.


BKV-éra örülök, ha felférek.

2014. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiskoromban a hátsó kerék feletti üléseket szerettem, ott is az ablak mellet. Ezek kicsit magasabban voltak a többinél.

Aztán megnőttem, és már nem kényelmes. Igazság szerint alig fér el a lábam akár hova ülök. :(

2014. márc. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nekem régen helyközin a hátsó ajtó mögötti jobb oldalt. Ott sokszor volt ilyen polcszerűség. Vagy ugyanabban a sorban csak a bal oldalt. Az is közel volt az ajtóhoz, könnyű volt leszállni.

Az elmúlt pár évben teljesen össze-vissza ültem, de a sofőr mögötti ülést em igazán szerettem, mindig kicsi volt a hely, ki se lehetett látni. Az első ajtó mögötti hely nagyon jó, de oda meg sokszor a sofőr ismerősei ültek. Vagy ha nem tudtak leülni miattam, és állva beszélgettek, akkor meg én éreztem magam hülyén. Valahogy az olyan kiváltságos hely :D


Mostanában a bal oldali leghátsó ablak mellettit szerettem meg, onnan szuper a kilátás.

2014. márc. 6. 10:19
 6/13 anonim válasza:
70%
Van hat hogyne lenne a buszsofori ules es a legjobb meg fizetnek is erte higy vezessek
2014. márc. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
79%

Mindig középen valahol. Oldalról ritkán szállnak bele a távolsági buszokba, ha személyi sérülés van egy buszon, azok majdnem kizárólag a sofőr, és az első üléseken utazók közül kerülnek ki. Hátulról meg egyszerűen "kirepít" az ülésedből, ha valaki belerohan a buszba, ilyen városi járaton történt már velem.


Hiába, egyre gyatrábban vezetnek az emberek....

2014. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Régebben a BKV-n a jobb első ülés volt a kedvencem. Ma már mindegy. A fiatalok olyan gyorsan huppannak le, hogy semmi esélye a korosztályomnak ülőhelyet találni.



"Van hat hogyne lenne a buszsofori ules es a legjobb meg fizetnek is erte higy vezessek"


Ezt egyrészt viccnek szántad, másrészt nem olyan vidám ez. Minden nap ugyanazon az útvonalon, nagyjából ugyanazok az emberek. Nem olyan szórakoztató. Régebben váltogatták a sofőröket, mert a megszokásból vezetésnek sok veszélye van.

2014. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen buszról van szó. Egy Ikarus 412-esnél a legelejénél (ha felújított és van kapaszkodó a kerék felett) vagy a középénél szeretek állni, hátul rémálom, az ülések között a szűk folyosónál szintén.

260-asnál és 435-ösnél viszont sokkal jobbak az állóhelyek. Ülni ritkán szoktam.

2014. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nekem a lényeg az, hogy közel legyen valamelyik ajtóhoz, főleg a hátsó ajtóhoz, de úgy kifejezetten kedvenc helyem nincs.

És négyes helyen utálok ülni ahol 2-2 ülés van egymással szembe, mert valaki beül velem szemben aztán egész úton felém néz, és az zavar.

2014. márc. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!