Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hová fut a kamerafelvétel-moni...

Hová fut a kamerafelvétel-monitor a villamoson?

Figyelt kérdés

Debrecenben a 2-es villamos ami két hete indult be nagyon hasonló a pesti combinókhoz,ugye a 4,6 villamosok olyanok,de itt Debrecenben is olyan modern villamosokat hoztak a 2-es viszonylatra,talán még a combinóktól is modernebbek.

Én azt figyeltem meg,hogy mindegyik villamos,mind a 15 be van kamerázva és 5 vagy hat kamerát számoltam ezen a hosszú villamoson.

Az a kérdésem,hogy hol nézi valaki azt a kamerát,mert a villamosvezető biztos nem,beláttam a fülkébe és ott nincs semmi kamera monitor.Vagy nem nézi senki,csak bűneset kapcsán nézik vissza,ha valami bűncselekmény volt?

Mert a villamosvezetőnek nem vonhatják el a figyelmét,hogy kamerát is nézzen. Vagy esetleg valami irodában űl egy ember és rádió akármin fut be hozzá a felvétel a villamosról és az az ember azért van ott,hogy élőbe csak azt nézi,hogy mi van a villamoson? Hogy van ez?

Erről a villamosról szól a kérdésem.

[link]



2014. márc. 10. 15:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerinten a vezetőálláson van egy többfunkciós monitor, amin a vezető választhat különböző műszaki paraméterek vagy kameraképek között. Néznie menet közben persze előre kell, de ha valaki vészjelzőt nyom, rögtön tud belső képen tájékozódni. Ezen kívül 72 óráig tárolják a felvételeket.
2014. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
igy van. termeszetesen a vezetoallasban tudja nezni, tulajdonkeppen amellett, hogy bunesetek felderiteset segiti, a tukroket is potolja, hiszen nyilvan nem latja be az egesz villamost. kinti kamerak is vannak, van olyan megoldas is, hogy menet kozben ezeket latja, megalloban pedig a belsoket. meg persze ha zavarja, akkor ki is kapcsolhatja a monitort...esakkor csak rogzit
2014. márc. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!