Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről Záhonyig utaznék...

MrPifta kérdése:

Budapestről Záhonyig utaznék pénteken. Elég Nyíregyházáig vennem a jegyet?

Figyelt kérdés
Személy, de akár gyorsvonatokon is rendszeresen veszek jegyet x kilométerre, majd szállok le valamivel később. Ezen az Intercity járaton van-e Nyíregyháza után újraellenőrzés illetve mennyire valószínű, hogy el akarják foglalni a helyemet? És ha szerinted egy aljas tolvaj vagyok, kérlek inkább ne válaszolj.

2014. márc. 17. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egy tolvaj vagy. Igaz, nem aljas.


Nos, Nyíregyházán gyakran váltanak a kalauzok, így eléggé rizikósnak tartom az ötletet.

2014. márc. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy aljas tolvaj, drukkolok, hogy sikeruljon, le a kalauzokkal!!
2014. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az IC helyjegyes... És lehet, hogy Nyíregyházától másnak szól majd oda a jegye.
2014. márc. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
épp ez volt az egyik alkérdés. hogy esélyes-e, hogy el akarják foglalni a helyemet. Gyorsvonaton a rekordom az volt, hogy Miskolcon felszálltam a Nyékládházáig vett jegyemmel, kalauz jött, lekezelte, majd Pesten leszálltam :)
2014. márc. 17. 17:05
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Édesanyád büszke lenne rád...
2014. márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Mivel Nyíregyházán gyakorlatilag az egész vonaton lévő emberkék leszállnak, majd fel, aki várakozik, így el fogják foglalni a helyedet. Nem igaz, hogy az a pár km fáj neked.
2014. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Igen, van rá esély. Amúgy gratulálok! Ha legközelebb szidod a MÁV-ot, hogy miért késik, miért ilyen mocskos, miért ilyen lassú, miért jár ilyen ritkán vagy miért van ilyen kevés kocsi, akkor gondolj arra, hogy miattad is.
2014. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele. De amíg meg tudom tenni ezt a turpisságot, addig megteszem.
2014. márc. 17. 20:42
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

Tipikus magyar mentalitás - de mivel TIPIKUS, ezért MINDENKI megteszi vagy megtenné, csak van olyan, aki nem álszent vagy önjelölt erkölcscsősz, esetleg nem a következményektől tart. Persze, senki se mondta, hogy ez jó, de a magyar ember szeret spórolni ott, ahol tud.


Mindazonáltal nem javallott az ötlet. Nyíregyházán kb. teljes az utascsere, és azt se tartom lehetetlennek, hogy a személyzetváltás is ott történik. A WC-ben elbújós trükk ezeréves, lehet, hogy föl fog tűnni a kalauznak, lehet, hogy nem.

2014. márc. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki rendesen bliccel, azt megértem. De az ilyen kisstílű magadfajták eléggé szánalmasak:) Pontosan beletartozol a szarrágó típusba:D
2014. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!