Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha február 28-án vettem a...

Ha február 28-án vettem a bérletem, akkor az március 29-ig érvényes?

Figyelt kérdés
Ez van ráírva és általában ugyebár 30 naposak ezek a bérletek, de furcsállom egy kissé mégis, hogy a barátomnak, aki február 10-én vette, március 9-ig volt érvényes a bérlete, pedig február, 28 napos hónap révén ugyanúgy beleszámított az ő bérletébe is...valaki rendet tenne ezügyben a fejemben? Lehetséges, hogy hamisított bérletet vásároltam???

2014. márc. 19. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

A barátodnak a 10-én vásárolt bérlete következő hónap 9-én éjfélig érvényes. Így 10-én ismét új bérletet kell vennie. Naptól-napig számolnak. Így nem számít, 30, vagy 31 napos a hónap. Ezáltal a februárnál sem az számít, hány napos.

A te bérleted március 27-én éjfélkor jár le.

2014. márc. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem számít, mikor vetted. Az számít, hogy mikortól érvényes.


Ha február 28. az érvényesség első napja, akkor március 28-án hajnali 2-ig érvényes a bérleted, ám miután a többség naptári napokban gondolkodik, a bérleten megjelölt érvényesség utolsó napja március 27. (A plusz két óra azért van, hogy adott esetben délutáni műszakból, színházból, esti összejövetelről kényelmesen haza tudj menni még.)

2014. márc. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!