Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Busszal szeretnék utazni a...

Busszal szeretnék utazni a főiskolai gyakorlat és a lakóhelyem között. Ehhez milyen igazolásra van szükségem, hogy vehessek diák bérletet? Az iskola kiállított erről egy igazolást, de azt a bérlet kiadásnál nem fogadták el.

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Kötelezően a főiskola elküldött egy általa kiválasztott gyakorlati helyre? Mert akkor járna a bérlet.


Ha nem így történt, hanem neked kellett magadnak helyet találnod (ez a valószínűbb), akkor nem jár a diákbérlet.

A tömegközlekedési cég szemszögéből nézve, miért is járna?

Miért nem közelebb választottál gyakhelyet, ahová mondjuk biciklivel is el lehet jutni?

Nekem sem járt diákbérlet, amikor kecskemétiként, SZTE-n tanulva egy pesti céghez mentem 3 hétre, mert az ottani dolgok érdekeltek. Megoldottam, egy ismerősnek volt egy üres lakása, amit az albérlői nemrég hagytak el, és el akarta adni. Azt mondta, hogy ha nagyjából kitakarítom a lakást, akkor azt a 3 hetet ott eltölthetem, azon már neki sem múlik semmi eladás szempontjából sem. Nekem ez tök jó üzlet volt. Egy nappal korábban felmentem, kinyaltam a lakást, ennyi.

Nincsenek ott ismerőseid ahová mész, akiknél tudsz lakni addig? Akár váltva, egy hetet itt, egy hetet ott?

Ha sehogy sem megy, akkor marad a diákjegy.

2014. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!