Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mire jó itt a helyközi jegy,...

Mire jó itt a helyközi jegy, ha olcsóbban is megoldható? Vagy ez így nem "legális"?

Figyelt kérdés

Érden belül a Volánbuszra a jegy 225 Ft, nincs diákkedvezmény, akár egy megállóért is ennyit kell fizetni. De viszont ha az érdi autóbusz állomástól megyünk vissza Diósd felé, de még Érden, bár ugyanúgy az érdi jegyet kéne venni, én ma Kelenföldig vettem kiegészítős diákjegyet, ami egy százassal olcsóbb volt. Viszont nem Kelenföldig mentem, hanem ugyanúgy leszálltam Érden. Tehát olcsóbb jeggyel utaztam ugyanazon a szakaszon.


Ha így is megoldható - márpedig nem én vagyok az egyetlen, aki így csinálja -, akkor mégis mi értelme van a helyközi jegynek? És úgy önmagában, mi célt szolgál? Egy megálló erejéig ugyanannyit kéne fizetni egyébként is, mintha 5 km-t mennénk a busszal, de úgy legalább lenne rá kedvezmény diákoknak. Így meg a helyközi jeggyel nincs. Egy újabb próbálkozás arra, hogy több pénzt facsarjanak ki az emberekből, erről van szó? Vagy van rá logikus magyarázat is?



2014. márc. 27. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez teljesen legális, az érvényes szakaszon legálisan utazol a buszon, az, hogy a jegyed tovább szól, mint ahol te leszállsz, az nem gond. Nem kötelező végigutazni. Veszel egy jegyet az 50 km-re lévő városba, de útközbe rádjön a szapora, naná hogy leszállsz, nem kötelező végigmenni.

Ez csak egy kiskapu, ami mindenkinek nyitva áll, de sokan nem nyitják ki azt a bizonyos kaput.

A miértjét nem tudom, vannak nálam okosabbak is az országban

2014. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%
A rossz hír az, hogy ez bizony szabálytalan: egy helyi utazásért lehúzod az államot és a Volánbuszt is. A jó hír viszont az, hogy egyúttal ellenőrizhetetlen is, hacsak nem ellenőrzi a leszállók jegyét is az ellenőr (ami elég nehéz ügy, hiszen könnyen felismerhető a szitu és ilyenkor a buszon maradva meg lehet úszni a büntit).
2014. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!